محمدرضا عارف:

اصلاح‌طلبان تا بن دندان به نظام وفادار هستند

سیاسی

رئیس بنیاد امید ایرانیان تاکید کرد: اصلاح‌طلبان خود را جزء نظام می‌دانند و تا بن دندان به این نظام وفادارند و هیچگاه دست از حمایت از نظام اسلامی نخواهند کشید.

به گزارش خبرگزاری مهر محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان در دیدار دبیرکل و اعضای شورای مرکزی حزب اتحاد ملت با تبریک آغاز  فعالیت این تشکل سیاسی بر ضرورت تقویت انسجام بخشی در مجموعه اصلاح‌طلبان تاکید کرد و گفت: شکل گیری احزاب مختلف در دوران جدید بخصوص بعد از انتخابات ریاست جمهوری نوید بخش نشاط سیاسی در کشور است و وظیفه همه فعالان سیاسی است که در حفظ این فضا و ارتقاء آن تلاش کنند و فعالیت های خود را در قالب تشکل های شناسنامه دار و رسمی ساماندهی کنند.

وی حضور حزب اتحاد ملت را به عنوان یک ظرفیت موثر در مجموعه اصلاح طلبان دانست و  ادامه داد: مطمئنا تاسیس یک تشکل سیاسی به روند توسعه سیاسی در کشور کمک می کند و نباید تصور شود تشکیل یک حزب باعث کمرنگ شدن احزاب دیگر می‌شود چرا که در فضای رقابتی علاوه بر افزایش نشاط سیاسی به تقویت تحزب در کشور نیز کمک می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر ضرورت آسیب‌شناسی رفتارهای گذشته تاکید کرد و گفت: خواهران و برادران عزیز در حزب اتحاد ملت از چهره‌های مومن و متعهد به نظام اسلامی هستند و بعضا مسئولیت‌هایی در سطح کلان عهده دار بودند و مطمئنا تلاش خواهند کرد با استفاده از تجارب تلخ و شیرین گذشته روش و منش اعتدالی را که جوهره اصلی اصلاح طلبی است در سیاست ورزی در پیش بگیرند.

وی بر ضرورت شکل گیری احزاب قدرتمند و فراگیر و نقش آفرینی موثر آنها در انتخابات مجلس تاکید کرد و گفت: تلاشی که تاکنون برای شکل گیری اجماع مبنی بر واگذاری ائتلاف به حوزه‌های انتخاباتی در بسیاری از استانها صورت گرفت نقطه قوت اصلاح طلبان محسوب می‌شود  و باید تلاش کرد در استانهای باقی مانده این ساز و کار اجرایی شود.

عارف در بخش دیگری از سخنان خود به وفاداری اصلاح طلبان به انقلاب اسلامی و راه و خط رهبر فقید انقلاب اشاره کرد و گفت: در صف اول مبارزات در رژیم گذشته افرادی حضور داشتند که امروز با هویت اصلاح طلبی شناخته می‌شوند بعد از انقلاب اسلامی هم در راه و خط امام خمینی (ره) بودند  و در ۸ سال دفاع مقدس هم حضور موثری در جبهه داشتند و جزء ولایت مدارترین افراد هم محسوب می‌شوند حال کسانیکه به برکت انقلاب  اسلامی صاحب تریبونی شده‌اند با چه جسارتی به خود اجازه می‌دهند اصلاح طلبان را فتنه گر و و ضد ولایت فقیه معرفی کنند؟ عده‎ای که این اتهامات را به اصلاح‌طلبان می زنند کاش جسارت این را هم داشتند که بگویند در زمان پیروزی انقلاب چه می کردند.

وی با بیان اینکه اصلاح طلبان به تغییر و اصلاح در چارچوب ارزشها و  قانون اساسی برای اصلاح برخی نابسامانی‌ها معتقدند، خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان خود را جزء نظام می‌دانند و تا بن دندان به این نظام وفادارند و هیچگاه دست از حمایت از نظام اسلامی نخواهند کشید.

در ابتدای این دیدار علی شکوری‌راد دبیرکل حزب اتحاد ملت ضمن تشکر از حضور دکتر عارف در کنگره حزب متبوع اش از مواضع وی در تقویت همگرایی و انسجام اصلاح طلبان قدردانی کرد.

آذر منصوری عضو شورای مرکزی این حزب نیز اظهار امیدواری کرد حرکت دکتر عارف به عنوان نماد مسئولیت پذیری اصلاح طلبان  بتواند در حرکت رو به جلو آنها ترویج و جریان سازی شود.