انتقاد تند وزیر خارجه سوریه از خوی استعمارگرانه انگلیس

سیاسی

وزیر خارجه سوریه در نامه‌ای خطاب به مسئولان سازمان ملل از سیاست‌های استعماری انگلیس به شدت انتقاد کرد و خواهان توقف این مساله شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از سایت النشره لبنان، ولید معلم، وزیر خارجه سوریه در نامه‌های جداگانه به دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت، گفت: انگلیس این روزها دوباره تلاش می‌کند با تکرار تاریخ نفرت‌انگیز خود، نقشه تقسیم کشورها و تحقق منافع خود را با در پیش گرفتن سیاست استعماریش عملی کند.

وی در این نامه آورده است: مردم سوریه نیز همانند دیگر کشورها در آسیا، آفریقا، خاورمیانه و آمریکای لاتین همچنان از سیاست‌های استعماری دولت انگلیس و نقش آن در تقسیم کشورها رنج می‌برند.

معلم در ادامه اظهار داشت: مقامات انگلیس حقی برای مردم سوریه در نبرد با تروریسم و مقابله با خطراتی که تروریسم برای آنها دارد، قائل نیستند. لندن تلاش دمشق برای برقراری امنیت و صلح و بیرون راندن تروریست‌هایی که از بیش از صد کشور جهان از جمله انگلیس به سوریه آمده‌اند را نادیده می‌گیرد

وزیر خارجه سوریه گفت: اقدامات انگلیس بسیار ننگ‌آور است و با وظیفه‌ای که در خصوص دفاع از خاک کشورها بر اساس منشور سازمان ملل و قوانین بین المللی و نیز قطعنامه‌های شورای امنیت بر دوش کشورهای جهان گذاشته شده، مخالف است.

انتهای پیام

کد N947637