آیت‌الله سبحانی:

حوزه علمیه مرکز دانش و علم‌پروری است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي جعفر سبحاني

آیت‌الله سبحانی گفت: امروز روحانیت وظیفه دارد، اصالت علمای گذشته را بیش از پیش برای بیداری حوزه‌ها در عرصه‌های مختلف به نمایش گذارد.

آیت‌الله سبحانی گفت: امروز روحانیت وظیفه دارد، اصالت علمای گذشته را بیش از پیش برای بیداری حوزه‌ها در عرصه‌های مختلف به نمایش گذارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (یسنا)، این مرجع تقلید در اولین روز از درس خارج اصول خود در سال تحصیلی 94-95 که در مسجد اعظم قم و با حضور فضلای حوزه برگزار شد، به بیان نکات مفیدی درباره حوزه، ارزش علم و عالم و اخلاق اشاره کرد و گفت: حوزه علمیه مرکز دانش و علم پروری است.

آیت‌الله سبحانی با بیان این‌که «رسالت حوزه عالم پروری و وظیفه طلاب کسب علم و دانش و تهذیب و اخلاق و رسیدن به قله‌های معرفت علمی و اجتهاد است» اظهار کرد: یکی از ویژگی علمای سلف ما، آراسته شدن اخلاق و کسب معرفت و علم در نهایت رسیدن به قله‌های اجتهاد بود.

وی افزود: امروز روحانیت نیز وظیفه دارد، اصالت علمای گذشته را بیش از پیش برای بیداری حوزه‌ها در عرصه‌های مختلف به نمایش گذارد و هر سالی که از عمر تحصیلی طلاب بگذرد، در مسائل مختلف اعتقادی، فکری، اخلاقی و علمی بهتر از سال گذشته تحصیل کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، این مرجع تقلید به روایتی از معصوم(ع) اشاره کرد و گفت: راحت‌طلبی موجب می‌شود اراده انسان در کسب معرفت سست شود؛ لازم است طلاب برای کسب علوم حوزوی و درخشش حوزه در جهان اسلام از فرصت‌های در اختیار استفاده کنند و تلاش فراوانی برای اعتلای مکتب اهل بیت(ع) داشته باشند.

انتهای پیام

کد N947235