مسئول سازمان بسیج دانشجویی:

باید به سمت تبیین اقتصاد مقاومتی و اجرایی کردن آن برویم

اقتصاد مقاومتی

مسئول سازمان بسیج دانشجویی در جمع دانشجویان بسیجی گفت: اگر بخواهیم انقلاب اسلامی تداوم داشته باشد از مسیر اصلی منحرف نشود، باید راهکارهایی را برای تداوم و به سرانجام رساندن این انقلاب را طراحی و اجرا نماییم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) داوود گودرزی در این جمع به دانشجویان حاضر در این جلسه اظهار کرد: بسیج یکی از بزرگترین‌ جریانات کشور است که این جریان همواره باید در مسیر انقلاب اسلامی و تبیین جایگاه نظام حرکت کند. بنده با قدرت می گویم ما در بسیج قدرتی بزرگتر از قدرت سه قوه را در اختیار داریم و آن افکار عمومی است و این بسیار مهم این است که هرکسی درست جایگاه خود را تعریف کند.

وی اظهار کرد: ما نباید انقلاب و خودمان را دست کم بگیریم؛ امروز جنگ، جنگ امکانات نیست بلکه جنگ اراده‌هاست، البته جایگاه امکانات هم مهم است ولی این مساله نباید موجب دست کم گرفتن قدرت اراده مردم شود.

وی تاکید کرد: بسیج دانشجویی در تمام کشور باید به سمت تبیین اقتصاد مقاومتی و اجرایی کردن این موضوع برود و همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند این امر بسیار مهم است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی ادامه داد: امروز فضای کاذبی درست شده است که کالای داخلی را بی‌کیفیت می‌خوانند، حتی اگر اینگونه هم باشد، الان که در جنگ هستیم باید شرایط را درست میسر کنیم، ما امروز علاوه بر هم افزایی، ابتکار و گروهی عمل کردن در مسیر اقتصادی باید به صورت چریکی نیز وارد عمل شویم و این امر مهم اقتصاد مقاومتی را حتی نفر به نفر تبیین کنیم.

وی با تشریح لزوم کار تشکیلاتی در بسیج دانشجویی تاکید کرد: برای تربیت نیرو باید به دانشجو فضا برای کار داد و نیرو در صحنه عمل است که پخته می‌شود. امروز اگر مقام معظم رهبری می فرمایند که اجازه نفوذ نمی‌دهیم، این ما هستیم که نباید چنین اجازه ای بدهیم ،زیرا رهبر فقط مسیر و خط را نشان می‌دهد و این ما هستیم که باید وارد عمل بشویم.

وی افزود: باید بدانیم آفت های انقلاب کجاست و نقش دانشجوی بسیجی چیست؟ما باید تصمیم بگیرم تا کجا انقلابی هستیم و انقلابی بودن به چه معنا است و چگونه می توان انقلابی ماند و عمل کرد؛ چرا برخی در میانه راه از قطار انقلاب پیاده می شوند.

گودرزی گفت: باید بدانیم برای تداوم انقلاب اقداماتی لازم است که از جمله آن جریان سازی و ایجاد گفتمان در راستای آرمان‌هاست، باید تنور آرمان‌ها را گرم نگاه داشت. شاید افرادی این آرمان‌ها را قبول نداشته باشند. دانشجویان بسیجی به صورت مداوم گفتمانی صحبت کنند و آرمان ها را مطالبه کنند؛ هر مسئولی با هر سلیقه ای اگر هم از این آرمان‌ها فاصله گرفته باشد ولیکن مجبور خواهد بود خودش را با آرمان ها وفق دهند.

وی تصریح کرد: اگر یکی از راه‌های تداوم انقلاب اسلامی جریان‌سازی و گفتمان‌سازی آرمان‌هاست، اگر نگاه واقع بینانه وجود داشته باشد این دانشجویان بسیجی هستند که باید این جریان‌سازی را انجام دهند. شما دانشجویان باید فرصت باهم بودن را غنیمت بشمرید و از این با هم بودن برای فهم کار و پیشبرد اسلام استفاده کنید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات اشاره کرد و گفت: در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 موضوع مقابله با استکبار و مقاومت در اصول و آرمان‌ها مطرح بود و همه کاندیداها حتی اگر در این حوزه مردد بودند مجبور بودند در این مورد صحبت کنند و برنامه ارائه دهند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور تصریح کرد: هیچ قدرتی بالاتر از قدرت خداوند نیست و این اصل باید تکرار شود که متاسفانه امروز بعضی‌ها خدا را فراموش کرده و قدرت آمریکا و انگلیس را باور کرده‌اند در حالی که قافل از قدرت خدا هستند.

وی تاکید کرد: ما باید در مسیر خدا قرار گیریم و اگر این‌گونه شود خواهید دید که چگونه خداوند به کمک می آید،دانشجوی بسیجی برای آنکه بتواند در دانشگاه موثر باشد باید به خود سازی بپردازد.

انتهای پیام

کد N947130