با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب؛

محسنی‌ثانی: مذاکرات هسته‌ای سیاست‌های ایران در منطقه را تغییر نداده است

مذاكرات ايران و گروه 1 5

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که مذاکرات هسته‌ای صرفاً برای مسایل هسته‌ای و رفع تحریم‌هاست و تغییری در نگرش و سیاست‌های ایران در منطقه ایجاد نشده است.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که مذاکرات هسته‌ای صرفاً برای مسایل هسته‌ای و رفع تحریم‌هاست و تغییری در نگرش و سیاست‌های ایران در منطقه ایجاد نشده است.

محمدرضا محسنی ثانی در در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تذکر و هدایت‌های مقام معظم رهبری را در مسایل داخلی،‌ منطقه‌ای و بین‌المللی سرنوشت ساز توصیف کرد و افزود: انصافاً ایشان توانسته‌اند به عنوان یک ناخدای موفق کشور را به درستی هدایت کنند و به عنوان امن‌ترین منطقه خاورمیانه به این جایگاه عزت و اقتدار برسانند.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجلس خبرگان، این بیانات را در جهت هدایت مسئولین به سمت دیپلماسی هوشمندانه عنوان و خاطرنشان کرد: در حال حاضر بررسی برجام در مجلس شروع شده و وزارت امور خارجه هم آن را رسماً به مجلس تحویل داده است. کمیسیون ویژه برجام هم در همین راستا تشکیل شده و جلسات متعددی داشته و برای رسیدن به جمع‌بندی و ارائه گزارش به صحن علنی مجلس آماده می‌شود.

نماینده مردم سبزوار در مجلس با بیان اینکه ادبیات مقامات آمریکایی در بستر فرهنگ و سلطه این کشور نهادینه شده، افزود: در حال حاضر این ایران اسلامی است که توانسته رفتارهای قلدرمأبانه آمریکا را تا حد زیادی کنترل کند و ابهت آمریکا و جایگاه ابرقدرتی این کشور را زیر پای همه کشورهای مظلوم منطقه لگدکوب کند. لذا اگر گاهی ادبیات غیردیپلماتیک و سخیفی را از مقامات این کشور می‌بینیم به خاطر همین تحقیری است که آنها در برابر ایران شاهدش هستند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: مسئولین ما باید به این اظهارات و یاوه‌گویی‌های غیردیپلماتیک اگرچه در قالب لفاظی‌های سیاسی یا برای مصرف داخلی در کشورشان است و یا در جهت آرام کردن ایادی آنها در منطقه است از موضع قوت و قدرت پاسخ دهند.

محسنی ثانی در پایان با بیان اینکه نگاه ایران به مقاومت حزب‌الله، سوریه، یمن و افغانستان و کل ملت‌های منطقه با قوت و قدرت بیشتری دنبال خواهد شد، افزود: آنچه ما در مذاکرات دنبال می‌کنیم صرفاً مسائل هسته‌ای و برای رفع تحریم‌های ظالمانه است و هیچ تغییری در نگرش و سیاست‌های ما در منطقه و جامعه جهانی ایجاد نشده است. لذا معتقدیم ارتباطی بین گفت‌وگوهای هسته‌ای با سیاست‌های ما در مسائل غیر هسته‌ای وجود ندارد.

انتهای پیام

کد N947114