دعوت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از مردم برای حضور در بزرگداشت سالروز 17 شهریور

شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي,17 شهریور

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در آستانه‌ فرا رسیدن سی و هفتمین سالگرد قیام یوم ‌الله هفدهم شهریور، جمعۀ خونین، باصدور بیانیه‌ای از عموم امت حزب‌الله و شهیدپرور ایران دعوت کرد تا در مراسم‌های بزرگداشت 17 شهریور حضور یابند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در آستانه‌ فرا رسیدن سی و هفتمین سالگرد قیام یوم ‌الله هفدهم شهریور، جمعۀ خونین، باصدور بیانیه‌ای از عموم امت حزب‌الله و شهیدپرور ایران دعوت کرد تا در مراسم‌های بزرگداشت 17 شهریور حضور یابند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

« شهریور ماه یادآور ایثار و از جان گذشتگی شهدایی است که با نثار خون خود، میدان ژاله را میدان تحقق دلاورمردی و رشادت های تاریخی و تاریخ ساز خود کردند که تا روزگار باقی است نام آنها بر تارک تاریخ این مرز و بوم به عنوان نگهبانان انقلاب اسلامی و پیشگامان و پیشتازان فجرآفرین 57 خواهد درخشید.

در این بیانیه آمده است: سی و هفت سال قبل درست در چنین روزهایی مردم کشور ما در گیر و دار چند راهپیمایی بزرگ بر ضد حکوت ستمشاهی و دیکتاتوری پهلوی بودند که در نهایت حادثه خونین قیام 17 شهریور در میدان ژاله سابق تهران به دست گارد دژخیمان ارتش رژیم خودکامه پهلوی رخ داد و عاشورای حسینی بار دیگر در شهریور ایران اسلامی تکرار شد و میدان ژاله به خون نشست و میدان شهدا نام گرفت.

هفدهم شهریور 1357، فرزندان ملت با یقین و باورمندی به هدف های مقدس و الهی و بلندشان، در کربلای ژاله در محاصره دشمن قرار گرفتند. در میدان ژاله، باران سرب و گلوله بود که بر سر میهمانان خدا فرو می‏‌ریخت؛ آنان که از آزمون رمضان، پارسا و پاکیزه گذشتند و به شکرانه این نعمت، نماز فطر شکر را با هم به جای آوردند. مردم پاکدلی که در واقعه هفده شهریور، جان خویش را سپر بلای انقلاب و اهداف والای آن کردند، مجاهدانی غیور بودند که ایمان در دل‏هایشان راه یافته بود؛ شیر دلانی که نه برای دنیا، بلکه برای وعده‏های الهی و رضای حضرت حق به پا خاستند و جلوی ستم پهلوی ایستادند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: سلام بر حماسه‏‌سازان 17 شهریور؛ که عاشقانه شربت شهادت نوشیدند و مشتاقانه به دیدار پروردگارشان شتافتند. درود بر جوانان پاکدل و شیر زنان در دریادل، که روز خونین کربلای 17 شهریور 57 را، به روز آغاز سقوط رسمی و علنی رژیم سفّاک ستمشاهی پهلوی تبدیل کردند و به درستی 17 شهریور، غریو خونین عاشقان شهادت، طاغوت‏شکن و تاریخ‏ساز شد و به عنوان عامل تسریع کننده در روند شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن 1357 نقش تعیین کننده‌ای ایفا کرد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پایان این بیانیه ضمن تاکید بر اینکه هفدهم شهریور 1357، برگی غرور آفرین از دفتر انقلاب اسلامی ایران است، اشاره دارد که تاریخ حیات انسان بر کره خاک از هابیل تا حسین(ع) و از حسین(ع) تا آخرین شهید، روزهای خونین بسیاری دارد و خواهد داشت و تاریخ انقلاب ما عاشوراهای بسیار به خود دیده است و هفدهم شهریور یکی از آن روزهاست که چون قطره‏‌های خون بر برگ‏‌های تقویم انقلاب ماندگار شده‏‌اند؛ خونی که با گذشت زمان نمی‏‌خشکد و از جوشش نمی‏‌افتد.

این شورا از عموم امت حزب‌الله و شهیدپرور به خصوص مردم شریف و بزرگوار تهران، دعوت کرد تا با حضور انقلابی، پرشور و گسترده‌ی خود در مراسم های بزرگداشت یوم الله 17 شهریور، به خصوص ویژه مراسم 17 شهریور که در تهران - میدان شهدا - برگزار می‌شود، ضمن زنده نگاه داشتن یاد و خاطره‌ شهدای گلگون‌کفن انقلاب اسلامی، با آرمان‌های شهدا و امام شهدا تجدید میثاق نموده و گذشته پرافتخار را به عنوان چراغ راه آینده‌ خود قرار دهند و با بزرگداشت این گونه ایام الله و زنده نگهداشتن پیام‌های جاودانه و راهگشای آن، کشور و نظام خود را از گزند حوادث و بلایای فتنه‌های آخر الزمان حفظ و انقلاب اسلامی خود را بیمه کنند.»

انتهای پیام

کد N947113