دیدار ولیعهد امارات و منصور هادی در ابوظبی/ تسلیت اوباما به امارات

سیاسی

ولیعهد امارات در دیدار با رئیس جمهور فراری یمن در ابوظبی تاکید کرد که کشورش در کنار عربستان همچنان به ایفای نقش خود در جنگ یمن پایبند است.

ولیعهد امارات در دیدار با رئیس جمهور فراری یمن در ابوظبی تاکید کرد که کشورش در کنار عربستان همچنان به ایفای نقش خود در جنگ یمن پایبند است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری العربیه، محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد امارات در دیدار با عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری فراری یمن در ابوظبی تاکید کرد: ما به ایفای نقش خود در کنار عربستان در دفاع از یمن و منطقه پایبندیم و تا زمان "بازگرداندن امنیت، ثبات و صلح به یمن" همچنان به تلاش خود ادامه می‌دهیم.

وی گفت: موضع ما در حل مسائل جهان عرب و تلاش برای تحقق امنیت ملی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس ثابت است.

محمد بن زاید در خصوص کشته شدن تعدادی از سربازان اماراتی در مأرب یمن نیز گفت: این حوادث هرگز ما را از عمل به وظایفمان باز نمی‌دارد بلکه به عزم و اراده و قدرت‌ ما برای تحقق اهداف امنیتی و انسانی در منطقه می‌افزاید.

ولیعهد امارات گفت: نیروهای ما پس از این حادثه دردناک نیز در میدان‌های جنگ حضور خواهند داشت و با اراده محکم‌تر تلاش می‌کنند.

وی به منصور هادی گفت: ما در تصمیم خود تردید نخواهیم کرد و همیشه با شما می‌مانیم. یمن تنها کشور شما نیست ما تاریخ مشترکی با هم داریم.

منصور هادی نیز به دولت امارات به دلیل کشته شدن سربازانش تسلیت گفت.

از سوی دیگر باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا نیز در تماس تلفنی با محمد بن زاید، کشته شدن نظامیان این کشور در یمن را به وی تسلیت گفت و بر حمایت آمریکا از امارات تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N947079