روایتی از نمک نشناسی احمدی نژاد در حق اصولگرایان/ماجرای خواب دیدن ها درتبلیغات انتخاباتی ادامه دارد؟

روزنامه اعتتماد در گفت و گویی با شهربانو امانی عضو حزب کارگزاران نوشت: سیاست احمدی نژاد همواره یک سیاست پوپولیستی بوده است. او بر موجی سوار شد که اصولگرایان برای رقابت با اصلاح‌طلبان ساخته بودند. اصولگرایان جریان ناشناخته‌ای را ایجاد و او را بزرگ کردند. آنها فکر کردند به این دلیل که آنها، خود او را بزرگ کرده‌اند او نیز به آنها توجه خواهد کرد اما احمدی‌نژاد نسبت به آنها نیز نوعی نمک‌نشناسی را در پیش گرفت.

اهم اظهارات وي از اين قرار است:

**اصولگرايان فكرش را نمي‌كردند كه احمدي‌نژاد بتواند به جريان جدايي از خودشان تبديل شود و به نوعي نيامده ساز جدايي كوك كند. قدرت به هر حال طمع و فساد مي‌آورد. تيم احمدي‌نژاد قدرت بدون زحمتي را به دست آورد. ديگران هزينه آن را دادند و آنها فقط موج‌سواري كردند. اصولگرايان در سال ٨٤ سعي كردند افراد جديد ناشناخته را به مردم عرضه كنند و هزينه‌اي كه به كشور تحميل شد هزينه جبران‌ناپذيري بود كه هنوز كه هنوز است بايد هزينه بدهيم. هر كسي بايد پاسخگوي رفتار خود باشد. تيم نسيم مهرورزي، آبادگران جوان يا با هر لوگويي كه بخواهند بيايند بايد پاسخگو باشند. بدنه دولت آن زمان افرادي را بزرگ كرد و آنها از رانت اين دولت استفاده كردند. امروز به اميد آن رانت‌ها برنامه‌ريزي مي‌كنند. تيم احمدي‌نژاد امروز نيز به اميد آن رانت‌هاي غيرقانوني او را پشتيباني مي‌كنند.

** اخيرا خبري را شنيدم كه از ستاد ائمه جمعه موثرين و كساني كه بايد در جايگاه ملي خود باشند از قول آيت‌الله مهدوي كني رييس فقيد مجلس خبرگان وصيت ابلاغ مي‌كنند. از سال ٨٥ اين روش كاملا نخ‌نما شده است. به نظر من آنها كمي از انتخابات مجلس نا اميد شده‌اند و به دنبال مجلس خبرگان رهبري هستند. اين هشداري براي اصولگرايان و اصلاح‌طلبان است. من اميدوارم اين رفتار ايذايي كه از اواخر ٧٥ درباره خواب‌ديدن‌ها به راه انداخته بودند و از مقدسات مردم سوءاستفاده مي‌كردند را پايان دهند. آنها از اين طريق مردم را از دامن اسلام دور مي‌كنند.

** تيم احمدي‌نژاد اعتقاد و باوري به رفتار سياسي شفاف ندارد. ابر و باد و خورشيد و فلك در كار شدند تا احمدي‌نژاد احمدي‌نژاد شد. آنها هشت سال بر قوه مجريه كشور تكيه زدند و در همه قوا تلاش كردند همراهاني براي خود دست و پا كنند. معاون اول او اعتراف كرد كه در راي خريدن به نمايندگان مجلس كمك كرده است. اگر آنها قائل به رفتار شفاف سياسي بودند و به توان خود باور داشتند اين كار را نمي‌كردند.

** فكر مي‌كنم طيف لاريجاني مي‌تواند اكثريت اصولگرايان را در ليست خود بگنجاند.

2727

 

 

کد N946699