رحمانی‌فضلی: نیروی انتظامی صلابتش را فدای جانبداری از گروه‌های سیاسی نمی‌کند

ستاد انتخابات کشور,عبدالرضا رحمانی فضلی,وزارت کشور

تسنیم نوشت: وزیر کشور تاکید کرد: نیروی انتظامی با آمادگی کامل و اتخاذ تدابیر مناسب نظم و امنیت انتخابات را حفظ خواهد کرد.

 عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در گردهمایی سراسری فرماندهان و مدیران ناجا در تهران با تأکید بر نقش مهم نیروی انتظامی در برگزاری انتخابات باشکوه در کشور، گفت: نیروی انتظامی با آمادگی کامل، برنامه‌ریزی و اتخاذ تدابیر مناسب نظم وامنیت انتخابات امسال را حفظ خواهد کرد تا انتخاباتی باشکوه، قانونی، سالم و با نشاط در کشورمان رقم بخورد.

وی خطاب به فرماندهان ناجا، افزود: برای پیشبرد فعالیت‌ها و انجام موفق مأموریت خود همواره باید بر اصول مهمی همچون آموزه‌های مکتب اسلام، تبعیت از مقام معظم رهبری، اجرای کامل قانون و استفاده از ظرفیت عظیم مردم تکیه کنیم.

وزیر کشور، خدمت در نیروی انتظامی را افتخاری بزرگ دانست و از اقدامات فرماندهان و کارکنان خدوم نیروی انتظامی در کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله کاهش آمار سرقت، کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی و برقراری نظم و امنیت در سراسر کشور و به ویژه حفظ و صیانت از مرزها قدردانی کرد.

رحمانی‌فضلی با تأکید بر رعایت سلسله مراتب فرماندهی در نیروی انتظامی، دلسوزی، صداقت، وقت‌گذاری و رعایت اخلاق را از ویژگی‌های سردار اشتری فرمانده ناجا دانست و گفت: آمیختن روابط کاری با حس سرشار از مودت، دوستی و ارتباط قلبی، از نقاط مثبت فعالیت نیروی انتظامی برای خدمت به مردم و گام برداشتن در مسیر رفع کاستی‌هاست.

وی با اشاره به محورهای مطرح در حکم انتصاب فرمانده ناجا از سوی مقام معظم رهبری و از جمله ارتقاء فضای اسلامی وانقلابی در ناجا، صیانت از کارکنان خدوم و توجه به معیشت آنان، تقویت مرزبانی، بهبود خدمات انتظامی و برقراری امنیت و آرامش اخلاقی و اجتماعی، گفت: اولویت نخست خود را توجه به معیشت کارکنان فعال و صدیق ناجا قرار دهید تا نیروی‌های زحمت‌کش و پر تلاش ناجا با عزت نفس و اقتدار کامل بتوانند به مردم عزیز کشورمان خدمات‌رسانی کنند.

جانشین فرماندهی معظم کل قوا در نیروی انتظامی همچنین ضرورت توجه به مسائل فرهنگی در مأموریت ناجا را از دغدعه‌های مهم مقام معظم رهبری نام برد و افزود: همه باید تلاش کنیم با اقدامات مؤثر فرهنگی و رعایت اصول مبتنی بر دین و اخلاق، بهترین عملکرد را در حوزه مباحث فرهنگی جامعه داشته باشیم.

رحمانی‌فضلی مبارزه با مواد مخدر را از مهم‌ترین مأموریت‌های نیروی انتظامی دانست و افزود: با اختصاص تجهیزات و امکانات مورد نیاز مبارزه با مواد مخدر به مناطق مورد نظر و اولویت‌دار، تلاش شود مقابله با ورود و عرضه مواد مخدر به کشور در مرزها صورت گیرد که سهل‌تر و کم هزینه‌تر است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تشریح آخرین تحولات منطقه‌ای، نقش کشورمان در تصمیم‌گیری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای را بسیار مهم و بی بدیل توصیف کرد.

29220

کد N946489