محمد البخیتی خبر داد؛

توافق گروههای یمنی مخالف تجاوز آل‌سعود برای تشکیل دولت موقت

سیاسی

عضو ارشد انصارالله یمن از توافق گروه های یمنی مخالف تجاوز آل سعود بر سَر تشکیل دولت موقت و انتخاب یک رئیس‌جمهور توافقی برای پُرکردن خلأ ریاست جمهوری در کشو خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «محمد البخیتی» عضو ارشد جنبش انصارالله یمن در سخنانی اعلام کرد که گروه های یمنی مخالف تجاوز آل سعود برای تشکیل دولت موقت به توافق رسیده اند.

بر اساس این گزارش، وی در این زمینه تصریح کرد: با توجه به توافق صورت گرفته، یک رئیس جمهور توافقی توسط گروه های یمنی برای اداره امور کشور انتخاب خواهد شد.

البخیتی در ادامه با بیان اینکه انصارالله تلاش کرد تا در جریان مذاکرات ریاض، گروه های حاضر در این مذاکرات را برای تشکیل دولت وحدت ملی قانع سازد، اظهار داشت: این تلاش ها نتیجه نداد و تیمی که در مذاکرات ریاض شرکت کرده بود، همواره در مسیر مذاکرات مانع تراشی می کرد.

وی همچنین با اشاره به رایزنی های فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن برای حل بحران این کشور، تصریح کرد: از آنجایی که از آغاز بحران یمن تاکنون مذاکرات جدی برای حل این بحران وجود نداشته است، بسیار طبیعی به نظر می رسد که «اسماعیل احمد» دستاوردی در این زمینه نداشته باشد.

این عضو ارشد جنبش انصارالله ادامه داد: تشکیل دولت موقت به معنای بسته شدن تمامی راه های سیاسی دیگر برای حل بحران یمن نیست، بلکه اگر تیم یمنی حاضر در ریاض نسبت به تغییر مواضع خود مبادرت کند، ما آماده ایم تا به صورت جدی با آنها وارد مذاکره شویم.