توفیق در جنگ الکترونیک و گشت مسلح هوایی در رزمایش هوایی ارتش

ایلنا نوشت: عملیات جنگ الکترونیک و آزمایش انواع سامانه‌های پیشرفته ارتباطی در بخش دیگری از رزمایش بزرگ فداییان حریم ولایت ۵ نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با موفقیت انجام شد.

امیر سرتیپ دوم خلبان روزخوش سخنگوی پنجمین رزمایش فداییان حریم ولایت ۵ با اعلام خبر موفقیت‌آمیز بودن عملیات جنگ الکترونیک و آزمایش انواع سامانه‌های پیشرفته ارتباطی در  رزمایش بزرگ فداییان حریم ولایت ۵ گفت: سامانه‌های ارتباطی نیروی هوایی ارتش با استفاده از بسترهای امن شبکه‌های بی‌سیم و باسیم، انواع سامانه‌های تسهیلات پرواز تکن،‌ای اس آر، پی آی آر، کورس، گلاید و انواع سامانه‌های تاکتیکی سیار و اپروچ، مأموریت‌های ابلاغ شده در جنگ الکترونیک را با موفقیت انجام دادند.

روزخوش افزود: با هدایت قرارگاه تاکتیکی و عملیاتی رزمایش کلیه سامانه‌های ارتباطی پُست فرماندهی به حالت غیرفعال درآمد که با تلاش متخصصان و تدابیر صورت گرفته، پُست فرماندهی رزمایش به صورت واکنش سریع و در کمترین زمان ممکن جایگزین شد و هیچ گونه تأخیر و اختلالی در برنامه‌های پروازی و عملیاتی جنگنده‌های شرکت کننده در رزمایش به وجود نیامد.

وی تصریح کرد: همچنین در این مرحله از رزمایش هوایی فداییان حریم ولایت ۵، عملیات سوخت رسانی هوایی، مقابله با حمله میکروبی و شیمیایی، عملیات امداد و نجات، عملیات اختلال الکترونیکی و گشت مسلح هوایی در منطقه عمومی رزمایش با موفقیت به مورد اجرا درآمد.

سخنگوی رزمایش فداییان حریم ولایت ۵ در ادامه با بیان اینکه ما به دنبال امنیت پایدار در منطقه هستیم گفت: افزایش حجم قدرت آتش و دقت در اصابت اهداف متحرک و ثابت هوایی و زمینی یکی دیگر از نقاط قوت این رزمایش است که فردا با اقتدار رزمی نیروی هوایی به معرض نمایش گذاشته می‌شود.

خاطرنشان می‌شود رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت ۵، صبح امروز با رمز مقدس یا علی ابن ابیطالب (ع) در منطقه عمومی اصفهان با شرکت کلیه پایگاه‌های شکاری نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و با محوریت پایگاه هوایی شهید بابایی آغاز شد.

2727

 

 

کد N946341