تظاهرات در جاکارتا در اعتراض به سفر سیسی به اندونزی

شهر جاکارتا، پایتخت اندونزی روز جمعه شاهد برگزاری تظاهرات در اعتراض به سفر عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر به این کشور بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، جمعی از ساکنان شهر جاکارتا، پایتخت اندونزی پس از نماز جمعه با تجمع در مقابل مسجد الاستقلال و سپس حرکت به سوی کاخ ریاست جمهوری به سفر سیسی به این کشور اعتراض کرده و شعارهایی علیه وی سر دادند.

در حالی که تظاهرکنندگان شعارهایی علیه سیسی سر می‌دادند و برای اشخاصی که در مصر کشته شدند فاتحه می‌خواندند. نیروهای امنیتی محافظ کاخ ریاست جمهوری مانع از نزدیک شدن آنان به ساختمان شدند.

نوفال ابوذر، هماهنگ کننده انجمن "ائتلاف برای بشریت" اندونزی اعلام کرد که این انجمن به اعتراضات خود در طول زمان حضور سیسی در این کشور ادامه خواهد داد.

ابوذر افزود: دیکتاتوری چون سیسی که برادران مسلمان ما را می‌کشد برای منافع شخصی خود به اندونزی آمده است، سیسی دیکتاتوری است که در راستای منافع آمریکا کار می‌کند.

این اولین سفر رسمی یک رئیس جمهور مصر از 1983 به اندونزی است و انتظار می‌رود وی در این سفر با جوکو ویدودو، رئیس جمهوری اندونزی و دبیرکل اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) دیدار کند.

سیسی سفرهای خود به کشورهای آسیایی را از سنگاپور آغاز کرد و پس از پایان سفر سه روزه به چین، وارد اندونزی شد.

انتهای پیام

کد N946337