سردار نقدی:

دشمنان انقلاب می‌خواهند ایران را متوقف کنند

رييس سازمان بسيج مستضعفين,سردار محمدرضا نقدي

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: معبر خطرناکی که دشمن بر آن تکیه دارد، ترویج این تفکر است که زندگی آرام، سعادتمند، شاداب و با نشاط در گرو سبک زندگی غربی است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمدرضا نقدی، در نهمین اردوی خانوادگیِ بسیجیان صداوسیما که در مجتمع زیبا کنار برگزار شد، آمریکا را دشمن ملت‌های آزادیخواه و استقلال‌طلب دانست و افزود: بعد از فروپاشی شوروی، دکترین اصلی آمریکا حاکمیت بر جهان بوده و این مسئله را به دنیا نیز دیکته کرده است.

وی پیروزی انقلاب اسلامی را سرآغاز شکست هیمنه استکباری آمریکا خواند و اظهار کرد: محاسبات آمریکا با پیروزی انقلاب به رهبری امام خمینی به هم ریخت؛ چرا که این پیروزی با معادلات مادی سازگار نبود و متفکرین آن‌ها بعد از مدت‌ها مطالعه و تحقیق، واژه قدرت نرم را ایجاد و بر اساس آن تعاریف جدیدی را ارائه کردند.

وی ادامه داد: غربی‌ها که با مفاهیمی مثل معنویت، توکل و کار برای رضای خدا، آشنایی چندانی نداشتند و برای آن در پدیده‌های مختلف نقشی قائل نبودند، پیروزی انقلاب را طبق تفاسیر مادی، با مفهوم قدرت نرم تعریف کردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان این‌که «دشمنان انقلاب در عرصه سیاسی، نظامی، اقتصادی، رسانه‌ای، بین‌المللی و ... در محاسبات مادی برتری قاطع دارند» ادامه داد: با این‌که تمام اهرم در اختیار دشمن است، چطور تفکر انقلاب در حال پیشروی است و تاکنون با همه دشمنی غرب و توان و تلاش آن‌ها در کشورهای منطقه این تفکر انقلاب اسلامی است که قدرت را در دست دارد.

وی همچنین یادآور شد: دشمنان انقلاب به سرکردگی آمریکا می‌خواهند جمهوری اسلامی ایران را به عنوان کانون جوشان آزادیخواهی و معنویت در جهان، متوقف کنند.

وی تفرقه‌افکنی و نفوذ در انقلاب را دو دستور کار اصلی دشمن برای شکست انقلاب دانست و افزود: آمریکایی‌ها و اسلاف‌شان گروه‌های تکفیری را برای ایجاد تفرقه میان مسلمانان ایجاد کرده‌اند. آن‌ها قصد دارند چهره اسلام را مشوه کنند و اسلامی خشن را به مردم جهان معرفی کرده و با این کار روند فزاینده گرایش مردم آمریکا و اروپا به اسلام را آهسته‌تر کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج القاء باور «ما نمی توانیم» را به عنوان معبر اصلی دشمن برای نفوذ در افکار عمومی مردم ایران، معرفی کرد و گفت: دشمن تلاش می‌کند بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی ملت ایران را منوط برقراری رابطه با استکبار کند و این باور را میان مردم گسترش دهد تا با این روش زمینه ورود و نفوذ خود را در کشور مهیا سازد.

وی همچنین اظهار کرد: معبر خطرناک دیگری که دشمن بر آن تکیه دارد، ترویج این تفکر است که زندگی آرام، سعادتمند، شاداب و با نشاط در گرو سبک زندگی غربی است، در حالی‌که بدبختی، ناامنی، اوضاع نا به سامان اجتماعی و بحران‌های خانوادگی، دستاورد سبک زندگی غربی برای مردم غرب بوده و ملت ما با داشتن پشتوانه عظیم تفکر اسلامی و دینی در طول تاریخ و نقش آفرینی و پیشرو بودنش، باید با این تفکر خطرناک مقابله کند.

وی تأکید کرد: امروز رسالت رسانه انقلاب، مبارزه با این توهم است که راه سعادت در سبک زندگی غربی است.

انتهای پیام

کد N946298