وزیر کشور در جمع فرماندهان ناجا:

نیروی انتظامی با تدابیر مناسب نظم و امنیت انتخابات را تامین کند

سیاسی

وزیر کشور تاکید کرد: نیروی انتظامی با آمادگی کامل ، برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر مناسب نظم و امنیت انتخابات امسال را حفظ خواهد کرد تا انتخاباتی باشکوه ، قانونی ، سالم و با نشاط در کشورمان رقم بخورد .

به گزارش خبرگزاری مهر، رحمانی فضلی صبح امروز درگردهمائی سراسری فرماندهان و مدیران ناجا در تهران با تأکید بر نقش مهم نیروی انتظامی در برگزاری انتخابات باشکوه در کشور گفت : نیروی انتظامی با آمادگی کامل، برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر مناسب نظم و امنیت انتخابات امسال را حفظ خواهد کرد تا انتخاباتی باشکوه، قانونی، سالم و با نشاط در کشورمان رقم بخورد.

وزیر کشورخطاب به فرماندهان ناجا گفت : برای پیشبرد فعالیت ها و انجام موفق مأموریت خود همواره باید بر اصول مهمی همچون آموزه های مکتب اسلام، تبعیت از مقام معظم رهبری، اجرای کامل قانون و استفاده از ظرفیت عظیم مردم تکیه کنیم.

جانشین فرماندهی معظم کل قوا در نیروی انتظامی و وزیر کشور، خدمت در نیروی انتظامی را افتخاری بزرگ برشمرد و از اقدامات فرماندهان وکارکنان خدوم نیروی انتظامی در کاهش آسیب های اجتماعی از جمله کاهش آمار سرقت، کاهش تلفات ناشی از حوادث رانندگی و برقراری نظم و امنیت در سراسر کشور و بویژه حفظ و صیانت از مرزها قدردانی کرد.

رحمانی فضلی با تأکید بر رعایت سلسله مراتب فرماندهی در نیروی انتظامی، دلسوزی، صداقت، وقت گذاری و رعایت اخلاق را از ویژگی های سردار اشتری فرمانده ناجا بر شمرد و گفت : آمیختن روابط کاری با حس سرشار از مودت، دوستی و ارتباط قلبی، از نقاط مثبت فعالیت نیروی انتظامی برای خدمت به مردم و گام برداشتن در مسیر رفع کاستی هاست.

جانشین فرماندهی معظم کل قوا در نیروی انتظامی و وزیر کشور با اشاره به محورهای مصرح در حکم انتصاب فرمانده ناجا از سوی مقام معظم رهبری و از جمله ارتقاء فضای اسلامی وانقلابی در ناجا، صیانت از کارکنان خدوم و توجه به معیشت آنان، تقویت مرزبانی، بهبود خدمات انتظامی وبرقراری امنیت و آرامش اخلاقی و اجتماعی گفت : اولویت نخست خود را توجه به معیشت کارکنان فعال و صدیق ناجا قرار دهید تا نیروی های زحمت کش و پر تلاش ناجا با عزت نفس و اقتدار کامل بتوانند به مردم عزیز کشورمان خدمات رسانی کنند.

وزیر کشور همچنین ضرورت توجه به مسائل فرهنگی در مأموریت ناجا را از دغدعه های مهم مقام معظم رهبری نام برد و افزود : همه باید تلاش کنیم با اقدامات موثر فرهنگی و رعایت اصول مبتنی بر دین و اخلاق، بهترین عملکرد را درحوزه مباحث فرهنگی جامعه داشته باشیم.

وزیر کشور، مبارزه با مواد مخدر را از مهم ترین مأموریت های نیروی انتظامی برشمرد و افزود: با اختصاص تجهیزات و امکانات مورد نیاز مبارزه با مواد مخدر به مناطق مورد نظر و اولویت دار، تلاش شود مقابله با ورود و عرضه مواد مخدر به کشور در مرزها صورت گیرد که سهل تر و کم هزینه تر است.

رحمانی فضلی دربخش دیگری از سخنان خود با تشریح آخرین تحولات منطقه ای، نقش کشورمان در تصمیم گیری های بین المللی ومنطقه ای را بسیار مهم و بی بدیل توصیف کرد.