انتقاد ایاد علاوی از نخست‌وزیر عراق و دعوت وی به مناظره

سیاسی

ایاد علاوی با انتقاد تند از عملکرد نخست وزیر عراق در عدم اجرای اصلاحات، وی را به مناظره‌ای تلویزیونی دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجوان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری سومریه نیوز عراق، ایاد علاوی، رئیس ائتلاف ملی عراق در گفتگو با شبکه ماهواره‌ای البغدادیه با موضوع "بسته اصلاحی که تحقق نیافت" با ابراز تعجب از اتهاماتی که العبادی درباره افزایش حقوق بازنشستگان به وی زده است، اظهار داشت: دولت تحت اشغال عراق به ریاست پل بریمر که العبادی وزیر ارتباطات آن بود، هیچ شاخص یا حدی برای حقوق در کشور تعیین نکرد و من می‌خواهم به کتاب بازپرس کل آمریکا درباره میزان فساد در دروه اشغال عراق بپردازم.

علاوی با اشاره به اینکه من هرگز از زبان وزرای دوره اشغال عراق از جمله العبادی چیزی از میزا فساد نشنیدم، گفت: گرچه دولت مذکور وزرای خود را موظف به کاهش مشکلات مردم و کمک به آنها کرده بود اما این مساله هرگز تحقق نیافت.

وی اظهار داشت: سیاست مالی و اقتصادی ما بر اساس لغو تمامی بدهی‌ها در پاریس استوار است و تاکنون 80 درصد آنها پرداخت شده‌اند و در این راستا عادل عبد المهدی، وزیر دارایی و سنان الشبیبی، رئیس بانک مرکزی مذاکراتی را انجام داده‌اند.

علاوی تاکید کرد تحقق رفاه مردم عراق با افزایش حقوق غیرنظامیان و نظامیان و هدایای نقدی به مناسبت اعیاد آغاز می‌شود.

رئیس ائتلاف ملی عراق تاکید کرد حقوق وزرا در دوره من از چهار یا پنج هزار دلار فراتر نرفت اما در مورد بازنشستگان من از راه قانون از آنان حمایت کردم. علاوه بر آن من با هرکه بخواهد مانع بازسازی عراق شود برخورد می‌کنم. من پیشنهاد کردم اولین جلسه پارلمان منتخب به بازنگری در تعیین سقف حقوق اختصاص یابد.

انتهای پیام

کد N946224