کشف 16 باند بزرگ پولشویی در کرمان

دادگستري كرمان

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمان از کشف 16 باند بزرگ پولشویی خبر داد و گفت: با تلاش شبانه روزی ماموران اداره کل اطلاعات استان کرمان اعضای این باند کشف و پولشویان در تور اطلاعاتی به دام افتادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کویر، دادخدا سالاری با بیان این مطلب، اظهار کرد: اعضای این باندها در زمینه‌های قاچاق مواد مخدر و روانگردان، تجارت سلاح‌های غیرمجاز و قاچاق انسان در سراسر کشور و خارج از کشور فعالیت پنهان داشته و وجوه حاصله از این فعالیت‌ها را به حساب نفرات سوم و چهارم واریز می‌کردند که در استان کرمان کشف شدند و از فعالیت آن‌ها جلوگیری شد.

وی اضافه کرد: قاچاقچیان پس از تحصیل وجوه حاصله از معاملات نامشروع و خلاف قانون، آن‌ها را به حساب اشخاص عادی و بعضاً موجه واریز و پس از برداشت وجوه بخشی را تبدیل به دلار کرده و به خارج از کشور منتقل می‌کردند. برخی از این وجوهات را نیز در معاملات املاک و خودرو و ساختمان سازی هزینه می‌کردند تا اقدامات مجرمانه خود را در پوشش‌های قانونی و مشروع جلوه داده و رد پای خود را در تجارت‌های کثیف و آلوده پنهان سازند.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمان با بیان اینکه عمده فعالیت این باندها در خارج از استان و در استان‌های مختلف و در خارج از کشور بوده است گفت: خوشبختانه با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) و به حول و قوه الهی به اقدامات مجرمانه مجرمین خاتمه داده شد.

سالاری با بیان اینکه تاکنون بیش از 125 میلیارد ریال از وجوه نقد و چندین باب املاک از قاچاقچیان کشف و توقیف شده و متهمان احضار شده‌ و تحقیقات لازم به‌عمل آمده است افزود: پرونده‌های متشکله توسط ماموران به دستگاه قضایی استان کرمان تحویل داده شده و تحقیقات بیشتر پیرامون شناسایی شرکا و معاونین مجرمین در دادسرای کرمان در دست اقدام و در حال انجام است.

انتهای پیام

کد N946103