هاآرتص مدعی تماس‌های محرمانه اسرائیل و حماس در مسائل امنیتی شد

درحالی که روزنامه هاآرتص مدعی برقراری تماس‌های محرمانه میان ارتش اسرائیل و جنبش حماس در راستای هماهنگی مسائل امنیتی شده، این جنبش اعلام کرد که ماموریت تونی بلر، میانجی‌گر مذاکرات غیر مستقیم دو طرف در رسیدن به توافق آتش‌بس به جایی نرسیده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه عبری زبان هاآرتص مدعی شد که مسئولان امنیتی ارتش اسرائیل در حال حاضر از طریق تماس با جنبش حماس در حال بررسی تغییر سیاست نظامی خود در نوار غزه و ایجاد نوعی هماهنگی امنیتی با این جنبش با میانجیگری طرف سومی هستند.

به گفته هاآرتص، سیاست جدید ارتش اسرائیل به این صورت است که در صورت شلیک موشک از سوی حماس به شهرک‌های اراضی اشغالی ارتش نیز تاسیسات حماس را هدف قرار می دهد و در صورت پایبندی حماس، ارتش اسرائیل نیز پایبند خواهد بود.

در همین راستا سامی خاطر، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس اعلام کرد که تلاش تونی بلر، فرستاده سابق کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه و میانجی‌گر مذاکرات برای تثبیت آتش بس میان حماس و اسرائیل تاکنون به هیچ نتیجه‌ای نرسیده است.

وی افزود: موفقیت تلاش برای تثبیت آتش بس به طرف‌های ذیربط بستگی دارد. حماس از این تلاش‌ها استقبال می‌کند اما کاملا واضح است که مشکل اسرائیل است. آیا بلر قادر است اسرائیلی‌ها را وادارد که پاسخی نسبت به تلاش‌های وی برای آتش بس بدهند؟!

انتهای پیام

کد N946075