در دمشق؛

عروسک‌های دست‌ساز ایرانی میهمان کودکان سوری و فلسطینی شدند

سیاسی

عروسک‌های ایرانی که در کمپین «عروسک‌های خاموش» و برای اعلام همبستگی با کودکان جنگ طراحی و ساخته شده بود، به دست کودکان جنگ در دمشق رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم اهدای عروسک‌های پارچه ای کمپین «عروسک‌های خاموش» روز گذشته و با حضور بیش از ۱۵۰ نفر از کودکان جنگ‌زده سوری و فلسطینی، در دمشق برگزار شد.

در این مراسم که با عنوان «قاصدک‌های لبخند» و با مشارکت گروه مردمی «سنگ، کاغذ، قیچی»، «اتحادیه بین‌المللی امت واحده» و «جمعیت امدادرسانی به ملت فلسطین» برگزار شد، کودکان سوری و فلسطینی تصاویری را برای تشکر از خیرین ایرانی نقاشی کرده و به نمایندگان ایرانی حاضر در مراسم اهدا کردند.

حضور در شهربازی سندباد دمشق و توزیع کیف مدرسه و سایر هدایا که از محل کمک های مردمی به اتحادیه بین‌المللی امت واحده خریداری شده بود و اجرای موسیقی دوزبانه «بی‌پناه» با خوانندگی «طه چوگان باز» از دیگر بخش های این برنامه بود.

چوگان‌باز پس از اجرای اثر «بی پناه» در گفتگویی اعلام کرد: هنر باید به رسالت خودش عمل کند و اعلام همبستگی با کودکان جنگ‌زده و کاستن از آلام آنها، کمترین کاری بود که از دست من بر می‌آمد و امیدوارم توانسته باشیم با رقم زدن یک روز خوش، اندکی از رنج های این کودکان که چندین سال است، در شرایط بسیار سختی به سر می‌برند کاسته باشیم.

این هنرمند کشورمان که با موزیک ویدئوهای «هفت سین» و «بی صبری» در عرصه موسیقی درخشیده است، ابراز امیدواری کرد که نهادهای خیریه بین‌المللی حضور فعال‌تر و جدی‌تری در بحران انسانی سوریه داشته باشند و جهت بهبود شرایط زندگی برای آوارگان سوری و فلسطینی تلاش کنند.

حمید دیانت، نماینده اتحادیه بین المللی امت واحده نیز ضمن تشکر از همه ایرانیانی که با نیتی خالصانه در کمپین مردمی «عروسک های خاموش» شرکت کرده و عروسک های دست‌ساز خود را به دست گروه «سنگ، کاغذ، قیچی» رساندند، اظهار داشت: حضور مردمی ایران در بحران های بین‌المللی واقعا کمرنگ است و باید سمن ها و گروه ها و شخصیت‌های برجسته کشورمان در این زمینه ایفای نقش بیشتری داشته باشند.

این عضو اتحادیه بین المللی امت واحده با اشاره به کاروان بین المللی «زائران صلح سوریه» که فروردین ماه سال ۹۳ با مشارکت و حضور ده ها نفر از نخبگان ایرانی و بین المللی به سرانجام رسید، گفت: ظرفیت های بی شماری در داخل کشور وجود دارد که در صورت مدیریت صحیح، امکان اتصال به ظرفیت های برون مرزی و ایفای نقش موثر و فعال در فضای بین المللی برای ما فراهم است.

گفتنی است، کمپین «عروسک‌های خاموش» اواسط تابستان گذشته و با به اوج رسیدن جنایات و خشونت‌های رژیم صهیونیستی در حمله به غزه و کشتار وحشیانه اهالی نوار غزه و خصوصا کودکان این منطقه، تشکیل و با استقبال و مشارکت گسترده مردمی از شهرهای مختلف کشورمان روبرو شد.