کشته شدن 4 سرباز ارتش لیبی در درگیری با تروریست‌های داعش

داعش,لیبی

مقامات نظامی لیبی اعلام کردند، درگیری‌های شدیدی بین تروریست‌های داعش و نیروهای ارتش وفادار به دولت رسمی لیبی در نزدیکی شهر درنه رخ داده و در آن چهار سرباز لیبی کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این مقامات نظامی اعلام کردند: سه سرباز دیگر نیز در جریان درگیری با تروریست‌های داعش در خارج از شهر درنه واقع در شهر بنغازی زخمی شدند.

این درگیری بخشی از ناآرامی‌هایی است که لیبی را گرفتار کرده و بین دو دولت و دو پارلمان وابسته به گروه‌های شورشی سابق که به سرنگونی معمر قذافی دیکتاتور سابق لیبی در سال 2011 میلادی کمک کرده بودند، تقسیم شده است.

از زمانی که یکی از گروه‌های رقیب داعش را در ژوئن سال جاری میلادی از شهر ساحلی درنه بیرون راندند، داعش که از خلاء امنیتی در لیبی سوءاستفاده کرده پایگاهی در خارج از درنه در اختیار دارد.

سخنگوی نیروی هوایی لیبی گفت: نیروی هوایی وفادار به دولت لیبی که از نظر بین‌المللی به رسمیت شناخته شده واقع در شرق این کشور مواضع داعش در بنغازی را بمباران کرد.

این در حالی است که هنوز هیچ‌گونه آماری از تلفات این حمله به دست نیامده است.

سازمان ملل در تلاش است تا هر دو طرف را به تشکیل یک دولت متحد ملی ترغیب کند اما پارلمان رقیب در طرابلس تاکنون از امضای چنین توافقنامه‌ای امتناع کرده است.

انتهای پیام

کد N945445