29 شهریور؛ افتتاحیه سال تحصیلی حوزه‌های علمیه

حوزه علميه

مدیر حوزه علمیه استان تهران گفت: افتتاحیه سال تحصیلی حوزه‌های علمیه خواهران و برادران (سال 94) با حضور آیت‌الله جوادی‌آملی و طلاب در تاریخ 29 شهریورماه در مصلای شهر ری برگزار می‌شود.

مدیر حوزه علمیه استان تهران گفت: افتتاحیه سال تحصیلی حوزه‌های علمیه خواهران و برادران (سال 94) با حضور آیت‌الله جوادی‌آملی و طلاب در تاریخ 29 شهریورماه در مصلای شهر ری برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله غفوری در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اعلام این خبر اظهار کرد: حوزه‌های علمیه یک افتتاحیه دروس دارند که در دو گروه الف و ب قرار می‌گیرند و دلیل این تقسیم‌بندی به دلیل اقلیمی است که در کشور داریم و برخی از استان‌ها شامل هوای خوب می‌شوند و برخی شامل هوای گرم.

وی گفت:‌ استان‌هایی که از آب و هوای خوبی برخوردار بودند کلاس‌های خود را از اول شهریورماه آغاز کرده‌اند و در تهران هم کلاس‌ها از 15 شهریورماه برگزار می‌شود و کلاس‌های سطوح عالی حوزه‌های علمیه هم از همان روز کار خود را آغاز می‌کنند.

مدیر حوزه علمیه استان تهران تصریح کرد: ولی تمام مراکز در کشور از جمله حوزه‌های علمیه قم، تهران، مشهد و اصفهان هر ساله یک مراسم افتتاحیه‌ای را برگزار می‌کنند، مثل مدارس که هر کدام با حضور شخصیت‌هایی افتتاحیه سال تحصیلی را برگزار می‌کند و باید بدانیم برگزاری این مراسم به معنای شروع درس از همان تاریخ نیست.

وی تاکید کرد: مراسم افتتاحیه مدارس حوزه‌های علمیه امسال در تاریخ 29 شهریورماه با حضور آیت‌الله جوادی‌آملی در مصلای شهر ری برگزار می‌شود و امیدواریم طلاب و اساتید خواهر و برادر همگی بتوانند از این مراسم نهایت بهره را ببرند و سال تحصیلی خوبی را آغاز کنند.

غفوری در ادامه با بیان این‌که «امیدواریم سال تحصیلی جدید سالی باشد که طلاب مانند همیشه به ترویج فضایل اخلاقی در جامعه بپردازند و از فرمایشات رهبری در این حوزه بهره کافی ببرند» گفت: حوزه‌های علمیه استان تهران در بخش برادران قریب به 1200 پذیرش جدید داشته است و اکنون به تدریج در حال پذیرش این طلاب عزیز هستیم.

انتهای پیام

کد N945443