«عادل الجبیر»:

توافق هسته‌ای ایران در برقراری ثبات در منطقه سهیم خواهد بود

سیاسی

وزیر امور خارجه عربستان سعودی در سخنانی اعلام کرد که توافق هسته ای ایران در برقراری امنیت و ثبات در منطقه سهیم خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان سعودی پس از دیدار سلمان بن عبدالعزیز پادشاه عربستان و «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا در یک کنفرانس خبری این دیدار را مثبت توصیف کرد.

وی گفت: طرفین بر اهمیت انتخاب رئیس جمهوری در لبنان تاکید کردند و این دیدار بیانگر عمق روابط ریاض - واشنگتن است. اوباما و ملک سلمان مبارزه با تروریسم و همکاری نظامی دو کشور و همچنین حل بحران یمن را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

عادل الجبیر با هدف سرپوش گذاشتن بر نقش ریاض در بحران سوریه و حمایت از گروه های تروریستی در این کشور مدعی شد: موضع عربستان در قبال سوریه تغییر نکرده است و راه حل بحران این کشور کناره گیری «بشار اسد» از قدرت است.

وزیر امور خارجه عربستان با اعلام اینکه پادشاه این کشور و رئیس جمهوری آمریکا در دیدار با یکدیگر به موضوع توافق هسته ای ایران پرداختند و اوباما این اطمینان را به ریاض داد که این توافق مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته ای می شود گفت: ما معتقدیم توافق هسته ای ایران و ۱+۵ در برقراری امنیت و ثبات در منطقه سهیم خواهد بود.