انتقاد عفو بین الملل از شیوه برخورد یونانی ها با پناهجویان

سیاسی

سازمان عفو بین الملل اعلام کرد شهروندان یونانی با سلاح سرد به پناهجویان حمله کرده اند و پلیس این کشور هیچ عکس العملی در قبال این اقدام انجام نداده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، عفو بین الملل عنوان کرد: شهروندان یونانی با باتوم پناهجویان را دنبال کرده و «فریاد می زدند به کشور خود بازگردید» و با اینکه پلیس شاهد این رفتار بوده، هیچ واکنشی نشان نداده است.

سازمان عفو بین الملل مسئولان یونانی و اروپایی را به تلاش برای بهبود شرایط هزاران پناهجو تشویق کرد و افزود: تیم این سازمان شاهد حمله ۲۵ نفر به مهاجران بوده است.

بحران جنگ در کشورهایی همچون سوریه، عراق، یمن و لیبی هزاران نفر از شهروندان این کشور ها را برای یافتن زمین و آسمانی بدون موشک و خمپاره راهی کشورهای منطقه و کشورهای اروپایی کرده است.

 پدیده ای که رسانه ها و مقامات اروپایی از آن به عنوان پناهجویان یاد می کنند، این روزها به عنوان چالشی بزرگ برای کشورهای اروپایی محسوب می شود. در همین راستا وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا گرد هم آمدند تا در مورد بحران مهاجران که قاره اروپا با آن مواجه شده رایزنی کنند. 

گفتنی است دلیل تصمیم وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای برگزاری نشست فوق العاده انتشار تصاویری از جسد یک کودک سه ساله سوری بود که در دریا غرق شد.