تحولات سوریه:

۴۸ کشته و زخمی در انفجارهای سویدا/ آزادی ۱۵ گروگان مسیحی در حمص

سیاسی

کشته و زخمی شدن ۴۸ نفر در دو انفجار جداگانه در استان سویدا و آزادی ۱۵ گروگان مسیحی توسط گروهک تروریستی داعش در استان حمص از جمله تحولات سوریه است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، شمار قربانیان دو انفجار در استان سویداء به ۲۶ کشته و ۲۲ زخمی رسید. فرماندهی پلیس سویدا اعلام کرد: تروریست ها یک خودروی بمب گذاری شده را در مسیر ضهر الجبل واقع در شرق سویدا منفجر کردند که در نتیجه آن ۴ نفر کشته و ۸ نفر دیگر زخمی شدند.

همزمان انفجار دیگری در مقابل بیمارستان دولتی شهر سویدا به وقوع پیوست که در این انفجار نیز ۱۸ نفر کشته و ۱۴ نفر دیگر زخمی شدند. دولت سوریه ضمن محکوم کردن این دو انفجار تروریستی، تاکید کرد: این اقدامات تروریستی نه تنها نمی تواند ملت سوریه را از مبارزه با تروریسم باز دارد بلکه باعث تقویت مقاومت در برابر تروریست ها خواهد شد.

در همین راستا عمران الزعبی وزیر اطلاع رسانی دولت سوریه تاکید کرد: این عملیات تروریستی دارای پیام آشکاری برای اهالی سویدا است، اینکه ساکنان این شهر باید هزنیه دفاع از میهن و ایستادگی در برابر تروریسم را پرداخت کنند.

همچنین شیخ احود بدر الدین حسون مفتی کل سوریه تاکید کرد: تروریست ها از طریق انفجارهای تروریستی در سویدا وحدت کشور را نشانه گرفته اند و به دنبال فتنه انگیزی در راستای خدمت به رژیم صهیونیستی هستند.

خبری دیگر اینکه گروهک تروریستی داعش ۱۵ گروگان مسیحی را در شهر «القریتین» استان حمص آزاد کرد. تروریست های داعش ۲۳۰ شهروند از جمله ۶۰ مسیحی را بعد از کنترل شهر القریتین در آگوست گذشته ربوده بودند.

در همین رابطه رامی عبد الرحمان مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه گفت: ۱۵ گروگان مسیحی در شهر القریتین آزاد و به شهرک فیروزه منتقل شدند.