بازگشت لاریجانی از نیویورک

رئیس مجلس شورای اسلامی وارد تهران شد

علي لاريجاني

علی‌لاریجانی که جهت شرکت در اجلاس روسای مجالس جهان به نیویورک رفته بود، لحظاتی پیش وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) تهران شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری خانه ملت ،لحظاتی پیش دکتر علی لاریجانی که همراه پنج تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت شرکت در جلسات چهارمین اجلاس روسای مجالس جهان در سازمان ملل متحد به نیویورک رفته بود ، بامداد امروز (شنبه14شهریور) وارد تهران شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی و هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در سفر شش روزه خود علاوه بر شرکت در جلسات اجلاس بین المجالس جهان ، دیدارهای فشرده دوجانبه با دبیرکل سازمان ملل متحد و همتایان خود از کشورهای ژاپن، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، کرواسی، اسلوونی، تونس، مالزی، اندونزی، سوریه، اردن، جمهوری آذربایجان و گرجستان داشتند.

سخنرانی در افتتاحیه اجلاس چهارم روسای مجالس جهان و تاکید بر لزوم احترام به دموکراسی، صلح و توسعه پایدار، مهمترین بخش از سخنرانی رییس مجلس در این سفر بود. دکتر لاریجانی در نیویورک مقاومت و ایستادگی مردم ایران اسلامی در مقابل تحریم‌های ظالمانه و رویکردخصمانه غرب در راه رسیدن به حقوق هسته‌ای ایران را برای روسای 140 پارلمان جهان تشریح کردند.

مصاحبه با رسانه‌های آمریکایی و بین المللی مانند شبکه خبری سی ان ان، روزنامه المانیتور، رادیو ملی آمریکا(NPR) و المیادین و همچنین دیدار با رهبران ادیان ابراهیمی و خاخام های ضد صهیونیست، دیگر برنامه های لاریجانی در این سفر بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی لحظاتی قبل از ترک نیویورک، در نشستی خبری به سئوالات خبرنگاران درباره اهداف و دستاوردهای این سفر، نگاه مجلس به برجام با توجه به سخنان روز پنجشنبه مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجلس خبرگان و نیز اوضاع منطقه و تروریسم فعال در سوریه و عراق، پاسخ داد.

دکتر لاریجانی در مسیر بازگشت به تهران، توقف کوتاهی در فرانکفورت داشت و از کنسولگری ایران در این شهر بازدید کرد.

قشقاوی معاون کنسولی، حقوقی و پارلمانی وزارت امور خارجه، علیرضا مرندی ، سید احمدرضا دستغیب، کاظم جلالی و جواد جهانگیرزاده نیز رییس مجلس را در این بازدید همراهی کردند.

گفتنی است که دکتر لاریجانی همانند سفر رفت به نیویورک ، با پرواز عادی و عمومی به تهران بازگشت.

پایان پیام

کد N945343