تقبیه اقدام زاکانی از سوی ابراهیم نکو: نمی خواهند حامیان دولت در رسانه ملی حضور یابند

مجلس نهم,گفت وگوی ویژه شبکه دوم سیما,سازمان صدا و سیما

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس می گوید: مجلسی های عضو هیئت نظارت بر صداو سیما باید دقت بیشتری در عملکرد رسانه ملی داشته باشند.

ابراهیم نکو در گفتگو با خبرآنلاین با اشاره به اقدام رسانه ملی در خصوص عدم حضور حمید بعیدی نژاد، عضو تیم مذاکره کننده هسته ای در برنامه گفتگوی ویژه خبری به عنوان شرط حضور علیرضا زاکانی، رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام در این برنامه خاطرنشان کرد: مدتی است که شاهد رویکرد جدیدی از صداو سیما در دعوت از مهمان برای حضور در برنامه ها هستیم به طوری که بسیاری از افرادی که در مواضع خود از دولت حمایت می کنند، دیگر به تلویزیون دعوت نمی شوند.

 وی افزود: در گذشته ما به عنوان نماینده ای که طرفدار دولت تدبیر و امید است به برنامه ها و میزگردهای کارشناسی صداو سیما دعوت می شدیم اما الان دیگر اینگونه نیست و به نظر می رسد که مدیران تلویزیون مصمم هستند که این رویه ادامه پیدا کرده و حضور حامیان دولت در رسانه ملی کمرنگ شود.

نماینده رباط کریم و بهارستان در خانه ملت با بیان اینکه این مسئله نگران کننده است، افزود: رسانه ملی نباید تنها به منتقدین و مخالفان دولت تریبون بدهد و به عنوان رسانه اصلی کشور باید چندصدایی را در خود تقویت کند.

به گفته نکو اگر مهمانهاي دعوت شده به يک برنامه تلويزيوني هم شان و ردیف نبودند باید رسانه ملی کل برنامه را لغو می کرد و آن را به زمانی موکول می کرد که مهمان هم شان، مهمان دیگر در برنامه حضور پیدا می کرد.

 وی با بیان اینکه ادامه یک برنامه کارشناسی به صورت یک طرفه صحیح نیست و طرف مقابل نیز باید بتواند در بحث شرکت کرده و نظرات خود را مطرح کند، افزود: آقای بعیدی نژاد به عنوان عضو تیم مذاکره کننده هسته ای فرد مسلط و توانمندي است و نباید عنوان شود که نماینده وزارت خارجه هم شان ما نیست!

عضو فراکسیون رهروان ولایت در ادامه تاکید کرد: ناظران مجلس در هیات نظارت بر صداو سیما باید به این موضوع ورود کرده و آن را مورد بررسی دقیق قرار دهند. چرا که چنین رویکردی جایگاه نمایندگان و مجلس را مخدوش می کند.

نکو در پایان تصریح کرد: البته این گونه مسائل نباید منجر به این شود که عملکرد کلی رسانه ملی زیر سئوال رود بلکه باید دقت شود که اگر در جایی ایراد و اشکالی وجود دارد، اصلاح شود.

27220

کد N945195