درخواست مشترک نخست وزیران اسپانیا و انگلیس برای اصلاحات در اتحادیه اروپا

سیاسی

نخست وزیران اسپانیا و انگلیس در یادداشت مشترکی امروز (جمعه) بر اصلاحات ساختاری در اتحادیه اروپا در جهت ایجاد رقابت بیشتر،‌ توسعه و شکوفایی، کاهش بیکاری و نوآوری تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس به همراه ماریانو راخوی، همتای اسپانیایی‌اش در روزنامه "اسپنیش فایننشال" در یادداشتی مشترک اعلام کردند: واقعیت این است که وضعیت در اتحادیه اروپا به اندازه کافی خوب نیست. ما باید تلاش کنیم که در اتحادیه اروپا رقابت بیشتر شود و اصلاحاتی در این اتحادیه انجام گیرد.

آنها در این یادداشت در ادامه آورده‌اند: دو کشور با مشکلات ساختاری همچون بدهی‌های بیش از اندازه مواجه بودند که اگر مورد غفلت قرار می‌گرفتند، ما را به ویرانی اقتصادی در بلندمدت سوق می‌دادند اما اکنون ما رشد یافته و اشتغال زایی کرده‌ایم.

نخست وزیران اسپانیا و انگلیس در بخش دیگری نوشتند: ما یاد گرفته‌ایم که کشورهایی که بتوانند اموال و دارایی عمومی خود را تحکیم بخشند، دولت رفاهی‌شان را در برابر آسیب دیدگی‌ها تضمین می‌کنند، اصلاحات ساختاری ایجاد می‌کنند، میزان بیکاری را کاهش می‌دهند، به میزان قابل توجهی اشتغال زایی دست یافته و می‌توانند اعتماد را در آینده بازگردانند.

به نوشته کامرون و راخوی، "می‌توان به نتایج خوبی دست یافت، اگر با یکدیگر در جهت ایجاد یک اتحادیه توسعه یافته و دارای نوآوری و میزان کم بیکاری همکاری کرد. باید رشد و توسعه مهمترین هدف اتحادیه اروپا باشد."

این دو مقام ارشد اسپانیا و انگلیس در این یادداشت بر لزوم ایجاد اصلاحات واقعی در منطقه یورو تاکید کرده و اعلام کردند که این اصلاحات باید به گونه‌ای باشد که حقوق اعضای اتحادیه اروپا را از بین نبرد.

همچنین کامرون و راخوی بر توسعه اقتصاد دیجیتالی تاکید کردند که این سیستم می‌تواند برای ثبت شرکت‌های آنلاین در کشورهای دیگر و دسترسی به حوزه اینترنتی کمک کند.

همچنین دو طرف تاکید کردند که اتحادیه اروپا باید یک محیط مورد علاقه برای شرکت‌ها به وجود آورد و آنها را به سمت تجارت آزاد با سایر کشورهای جهان سوق دهد: "اولویت اصلی اتحادیه اروپا باید بر روی به نتیجه رسیدن مذاکرات آمریکا-اتحادیه اروپا و تجارت آزاد باشد."

این دو مقام ارشد اسپانیا و انگلیس در انتهای این یادداشت نوشته‌اند: بیایید این مسئله را امسال دست یافتنی کنیم.

انتهای پیام

کد N945138