کشته شدن 25 عامل انتحاری چچنی و ناکام ماندن حمله به سامراء

سیاسی

مسئولان نظامی عراق امروز (جمعه) از کشته شدن 25 عامل انتحاری چچنی که قصد حمله به شهر سامرا را داشتند، خبر دادند.

مسئولان نظامی عراق امروز (جمعه) از کشته شدن 25 عامل انتحاری چچنی که قصد حمله به شهر سامرا را داشتند، خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری سومریه نیوز، ارتش عراق در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که بر اساس اطلاعات به دست آمده، جنگنده‌های نیروی هوایی به بمباران مواضع تروریست‌ها پرداختند و توانستند 61 تن از جمله سه فرمانده عرب داعش را در روستای البشیر در نزدیکی سامراء به هلاکت برساند.

بنا بر این گزارش سه دستگاه لودر بمب‌گذاری شده، دو خودروی مملو از مواد منفجره، انبار مهمات، چند خودروی حامل مسلسل و دو قایق نیز در حملات جداگانه در استان‌های کرکوک،‌ صلاح الدین و الانبار منهدم شدند.

علاوه بر کشته شدن 25 تروریست چچنی در حومه سامراء این حملات باعث از پای درآمدن 124 عضو دیگر داعش نیز شده است.

این مرکز اعلام کرد که حملات در اطراف سامراء مراکز تجمع و مخفیگاه‌های داعش در نزدیکی شهر را هدف قرار داد که در آن 25 عامل انتحاری چچنی از نیروهای تحت فرمان ابوعمر الشیشانی(چچنی)،‌ مسئول ارشد داعش در سامرا کشته شدند. تروریست‌های چچنی‌ که قصد داشتند به شهر سامرا حمله کنند منتظر تحویل خودروهای بمب گذاری‌شده بودند.

ارتش عراق همچنین تاکید کرد: نیروهای امنیتی در الانبار نیزس حمله هوایی را اجرا کردند که طی آن 30 داعشی کشته شدند. در حمله جنگنده‌های ائتلاف نیز 30 تروریست داعش کشته و چهار خودروی زرهی و دو قایق آنها،‌ منهدم شدند.

انتهای پیام

کد N945091