در جمع یهودیان فلوریدا

بایدن هشدار داد: در صورت رد توافق هسته‌ای رژیم تحریم از هم می‌پاشد

مذاكرات ايران و گروه 1 5,برجام

معاون رییس‌جمهور آمریکا در حمایت از توافق هسته‌ای ایران به رهبران یهودی فلوریدا هشدار داد در صورتی که آمریکا توافق هسته‌ای را کنار بگذارد، رژیم تحریم‌های بین‌المللی از هم خواهد پاشید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری هیل، جو بایدن، معاون رییس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه در دفاع از توافق هسته‌ای ایران با حضور در جمع رهبران یهودی فلوریدای جنوبی، گفت: من امروز از طرف رییس‌جمهور به این‌جا آمده‌ام و مصافت طولانی را پیموده‌ام من به این مکان آمده‌ام تا نگرانی‌ها در مورد توافق هسته‌ای ایران را که در میان آمریکایی‌های یهودی مخالفان زیادی دارد، کاهش دهم.

او با حضور در میان جمعی از آمریکایی‌های یهودی در منطقه فلوریدای جنوبی که سناتور آن، دبی واشرمن ، رییس کمیته ملی دموکرات‌ها هنوز تصمیم خود در مورد حمایت از توافق هسته‌ای با ایران را قطعی نکرده است، ادامه داد: ایرانی‌ها میلیاردها دلار پولی که پس از لغو تحریم‌ها آزاد می‌شود را صرف اقتصاد ضعیف خود خواهند کرد نه این که آن را به افزایش تهدیدات علیه اسراییل اختصاص دهند.

معاون باراک ‌اوباما در اظهارات خود برای دفاع از توافق هسته‌ای ایران گفت: رژیم بازرسی‌ها از تاسیسات هسته‌ای ایران بیش از آن چه که فکر کنید مستحکم‌ است.

او تاکید کرد که ایران قادر نخواهد بود که به تنهایی از تاسیسات هسته‌ای خود دفاع کند.

بایدن مدعی شد: ما می‌توانیم هرمکانی را در ایران که معتقد باشیم در آن فعالیت‌های مشکوک در حال انجام است را بازرسی خواهیم کرد.

با وجود آن که اوباما رای لازم را در سنا برای جلوگیری از وتوی لایحه رد توافق هسته‌ای ایران که احتمالا از سوی جمهوری‌خواهان کنگره به تصویب خواهد رسید را به دست آورده است جو بایدن هشدار داد: در صورتی که آمریکا توافق را کنار بگذارد، رژیم تحریم‌های بین‌المللی از بین خواهد رفت.

هم‌اکنون تعداد سناتورهای حامی توافق ایران به 37 نفر رسیده است و کاخ سفید برای جلوگیری از انجام رای‌گیری نهایی و تصویب لایحه رد توافق از سوی جمهوری خواهان به حمایت 4 سناتور دموکرات دیگر نیاز دارد.

انتهای پیام

کد N945052