نخست وزیر مجارستان: موج مهاجرت به اروپا بی‌پایان است

نخست وزیر مجارستان امروز (جمعه) گفت: اگر اتحادیه اروپا برای حفاظت از مرزهایش کاری نکند، موج مهاجرت به اروپا بی پایان خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، ویکتور اوربان،‌ نخست وزیر مجارستان در گفت و گو با رادیو دولتی این کشور گفت: واقعیت این است که اروپا به واسطه موج عظیم مهاجران در معرض تهدید قرار گرفته است.

وی افزود: منظور من صدها هزار آواره و مهاجری است که در حال حاضر در اروپا هستند و سال آینده میلادی این تعداد به میلیون‌ها نفر افزایش می‌یابد و این روند پایان ناپذیر است.

نخست وزیر مجارستان ادامه داد: تنها در یک لحظه ما شاهد خواهیم بود که ما در قاره خودمان به اقلیت تبدیل می‌شویم. اروپا باید از مرزهای خود در برابر خیل عظیم این مهاجران محافظت کند.

در همین حال،‌ نخست وزیر صربستان از اتحادیه اروپا خواست تا راه حلی را برای بحران آورگان بیابد.

الکساندار ووجیچ، نخست وزیر صربستان نیز در جریان بازدید از مرکز پذیرش مهاجران در شمال صربستان به همراه وزیر ایالت بایرن آلمان در امور اروپایی گفت:‌ بلگراد آماده است تا مسئولیت این مهاجران را نیز بر دوش بکشد اما ما خواستار یافتن یک راه حل از جانب اتحادیه اروپا برای این بحران هستیم.

وی به اتحادیه اروپا تاکید کرد تا برنامه‌ای را پیش از اجرایی شدن اقدامات جدید در 15 سپتامبر، به اجرا درآورد: "آوارگان به دنبال ورود به مرز صربستان با مجارستان هستند اما بعد از آن چه اتفاقی می‌افتد. پس از تاریخ 15 سپتامبر و زمانیکه مجارستان لوایح و قوانین را تغییر داد، اوضاع تغییر می‌کند و من نمی دانم که چه اتفاقی می‌افتد."

وزیر ایالت باواریا در امور خارجی نیز گفت: ما اجازه نمی‌دهیم که افراد خارجی برای کار به آلمان بیایند تنها کسانی را می پذیریم که می‌خواهند پناهنده شوند.

انتهای پیام

کد N945012