نبیل العربی:

حل مشکل آوارگان سوری از توان اتحادیه عرب خارج است

سیاسی

«نبیل العربی» دبیر کل اتحادیه عرب با بیان اینکه حل مشکل آوارگان سوری خارج از توان این اتحادیه است، تنها به اظهار تاسف نسبت به درد و رنج ملت سوریه اکتفا کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از القدس العربی، دبیرکل اتحادیه عرب طی اظهاراتی در مقر این اتحادیه در قاهره در مورد درد و رنج ملت سوریه و پیدا شدن جسد کودک سوری در ساحل ترکیه گفت: مشکلات آوارگان سوریه بسیار بزرگتر از آن است که اتحادیه عرب بتواند آن را حل کند.

وی ضمن ابراز تأسف شدید نسبت به شرایط آوارگان سوریه گفت: راه حل واقعی بحران سوریه در حل و فصل مشکلات سیاسی این کشور نهفته است. دبیر کل اتحادیه عرب تصریح کرد: با وجود تلاش های بین المللی و عربی در این زمینه نتیجه ای خاصی حاصل نشده است.

نبیل العربی با اشاره به اینکه تداوم شرایط بحرانی در سوریه بر مردم این کشور تأثیر منفی گذاشته است، تاکید کرد: پایان آوارگی، کوچ و درد و رنج مردم در داخل و خارج از سوریه نیازمند همبستگی کشورهای عربی و اقدامات عملی فوری در راستای توقف کشتار و فراهم کردن نیازهای انسانی است.

گفتنی است تصویر کودک ۳ ساله پناهجوی سوری که پس از غرق شدن در دریا، موج ها او را به ساحل ترکیه آورده بود، احساسات جهانیان را برانگیخت. بحران جنگ در کشورهای سوریه، عراق، یمن و لیبی هزاران نفر از شهروندان این کشور ها را برای یافتن مکانی امن راهی کشورهای منطقه و اروپایی کرده است.