فاطمه طباطبایی: جامعه اخلاقی جامعه ایده‌آل امام خمینی است

سیاسی

دکتر فاطمه طباطبایی گفت: جامعه ایده‌آل امام خمینی(ره) جامعه‌ای است که اخلاق در آن حاکم باشد.

دکتر فاطمه طباطبایی گفت: جامعه ایده‌آل امام خمینی(ره) جامعه‌ای است که اخلاق در آن حاکم باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه مرکزی- فاطمه طباطبایی، همسر مرحوم حاج احمد خمینی در مراسم اختتامیه دومین جشنواره قرآنی گلهای محمدی و گلهای فاطمی استان مرکزی در شهرستان خمین، افزود: با استعانت از قرآن عاقبت خوش زندگی دنیوی و اخروی انسان‌ها تضمین می‌شود.

وی همچنین با اشاره به تأکیدات امام راحل در خصوص انسان‌ساز بودن قرآن اظهار کرد: زندگی انسان‌ها بر اساس نسخه‌ای که قرآن برای زندگی بشر پیچیده است، هدایت یافته و از طریق این نسخه بشر راه تکامل خود را پیدا می‌کند.

طباطبایی ادامه داد: امام راحل اهمیت فوق‌العاده‌ای برای قرآن و قرائت آن قائل بودند؛ اما آنچه همیشه همگان را به آن توصیه می‌کردند و مورد توجه قرار می‌دادند، عمل کردن به قرآن و زندگی با قرآن بود.

وی تصریح کرد: بنا بر رهنمودهای آن امام راحل، راه تشخیص منطبق بودن زندگی بشر با دستورات قرآن، منطبق بودن اخلاقیات فرد با دستورات قرآن است. باید بدانیم قرآن چه کسانی را مؤمن و مصلح می‌داند تا خود را با آنها تطبیق دهیم.

طباطبایی اظهار کرد: نباید این تصور اشتباه در ما ایجاد شود که با شرکت در جلسات قرآنی، عاملان قرآنی شده‌ایم و خود را در اوج ببینیم .

وی تأکید کرد: قرآن کتاب انسان‌سازی است که باید با آن انس گرفت و انسانیت خود را با آن باید محک زد. در این صورت است که از برکات آن بهره خواهیم برد و زندگی جاودانه خواهیم داشت.

طباطبایی ادامه داد: کسانی که قدم در راه کسب معارف قرآنی گذاشته‌اند انگیزه صحیح و سالمی داشته و هدف آنها انسان شدن است.

وی همچنین با اشاره به سختی‌های دوران تبعید امام خمینی(ره)، افزود: ایشان همه این سختی‌ها را به جان خریدند تا با بنیانگذاری حکومت اسلامی بسترساز رشد همه اقشار جامعه و به کمال رسیدن همگان باشند.

طباطبایی افزود: جامعه انسانی از دروغ و تهمت بیزار است و حفظ آبروی افراد برای آن از اهمیت بالایی برخوردار است. این موضوع در قرآن مطرح شده و امام راحل نیز به سبب همین مسائل اخلاقی قیام کردند. در واقع اصل و ریشه حکومت ایشان ظهور اخلاق بود.

وی تصریح کرد: جامعه‌ای که با قرآن هدایت می‌شود باید دارای صداقت بوده و مسائل اخلاقی به طور جدی در آن رعایت شود. جامعه ایده‌آل امام خمینی(ره) جامعه‌ای است که اخلاق در آن حاکم باشد.

به گزارش ایسنا، در ادامه مراسم شکرالله حسن‌بیگی معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی نیز در سخنانی گفت: طرح اولیه این جشنواره را استاندار سابق مطرح و از برگزاری جشنواره‌های قرآنی حمایت کرد.

وی تصریح کرد: همه 12 فرماندار استان مرکزی موظف شده‌اند با مهدهای قرآنی هماهنگی و همکاری‌های لازم را مبذول دارند.

وی با بیان اینکه امروز نیاز ما به قرآن و مفاهیم آن چندین برابر شده است، افزود: با توجه به هجمه‌های فرهنگی دشمنان بویژه در ایجاد شبهات بین مردم و تخریب بنیه اعتقادی از طریق نفوذ شبکه‌های ماهواره‌ای و اجتماعی که تعدادشان به 2700 عدد می‌رسد، حمایت از مسیر و فعالیت‌های قرآنی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

حسن‌بیگی در ادامه با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره، اضافه کرد: این جشنواره به منظور ایجاد فضاهای قرآنی در جامعه و گسترش فرهنگ قرآنی، رشد و هدایت استعدادهای کودکان و نوجوانان به سمت انس با قرآن و نیز توسعه فرهنگ و معارف قرآنی برگزار شده است.

وی تصریح کرد: برگزاری جشنواره با رویکردی جدید شامل آموزش، مسابقه و همایش است و رشته‌های قرآنی و هنری را در بر می‌گیرد.

معاون استاندار افزود: 110 کلاس آموزشی ویژه جشنواره قرآنی با شرکت بیش از 2000 نفر از کودکان و نوجوانان از یکم تیرماه تا 15 مردادماه امسال در محل مؤسسات قرآنی شهرستان‌های خمین، محلات و دلیجان برگزار شد.

انتهای پیام

کد N944570