در دیدار جمعی از ایرانیان ساکن آمریکا

لاریجانی: توافق هسته‌ای به صلاح منافع ملی است

رئيس مجلس,علي لاريجاني,توافق جامع هسته‌اي

رئیس مجلس شورای اسلامی درباره توافق هسته‌ای ایران و 1+5 گفت: این توافق دوره متفاوتی در روابط ایران و غرب آغاز کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علی لاریجانی در ادامه دیدارهای خود در نیویورک در دیدار با جمعی از ایرانیان فرهیخته و برگزیده ساکن آمریکا در نیویورک، ایرانیان خارج از کشور را سرمایه‌های انسانی ارزشمند برای کشور برشمرد و از این دیدار اظهار خرسندی کرد.

وی افزود: این توافقنامه در حال بررسی در داخل کشور است و هرچند دارای اشکالاتی باشد اما در مجموع مثبت بوده و البته مهم نحوه اجرای آن است.

لاریجانی با برشمردن اولویت‌های پس از توافق در دوره جدید توسعه فعالیت‌های اقتصادی و توجه به توسعه کشور را پراهمیت توصیف و تاکید کرد: در زمینه‌های نفت، گاز و پتروشیمی نیازمند سرمایه گذاری جدید به ویژه در میادین مشترک با کشورهای همسایه هستیم.

وی از ایرانیان خارج از کشور و بازرگانان و تجار ایرانی مقیم خارج از کشور خواست سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف صنعت و بازرگانی را مورد توجه قرار دهند.

لاریجانی افراطی‌گری و ظهور جریان‌های تروریستی در منطقه را سبب ناامنی و مخدوش شدن چهره واقعی اسلام در دنیا عنوان کرد.

وی دخالت‌های خارجی و تصمیمات نادرست برخی کشورهای غربی و صهیونیست‌ها را سبب ایجاد گروه‌های افراطی در منطقه و ایران هراسی در فضای رسانه‌ای و افکار عمومی غرب عنوان کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی از ایرانیان مقیم خارج خواست تا از ظرفیت‌های انسانی و سرمایه‌های خود برای تأثیرگذاری مثبت در فضای سیاسی و رسانه‌ای و هدایت و روشنگری افکار عمومی استفاده کنند.

وی تسهیل فضای کسب و کار و ایجاد امکان استفاده از ظرفیت ایرانیان مقیم خارج را برای توسعه کشور مفید و موثر خواند.

لاریجانی حمایت از ایرانیان مقیم خارج را وظیفه وزارت امور خارجه توصیف و تصریح کرد: بایستی موانع حضور فعال ایرانیان مقیم خارج را در کشور فراهم کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال یکی از هموطنان درباره توافق هسته‌ای گفت: در مجموع این توافقنامه به صلاح منافع ملی کشور است و هرچند دارای اشکالاتی است اما این نکته که غرب مجبور به اذعان به حقوق هسته‌ای ما شد نکته‌ای مثبت است.

انتهای پیام

کد N944119