کری: امکان پیشرفت در مذاکرات صلح خاورمیانه وجود دارد

جان کری بعد از آمادگی نتانیاهو برای آغاز مذاکرات مستقیم و بدون قید و شرط با عباس عنوان داشت که امکان پیشبرد مذاکرات صلح میان دو طرف وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه خبری اسکای نیوز، جان کری، وزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی MSNBC عنوان داشت: در خصوص مذاکرات جدید میان اسرائیل و فلسطینی‌ها و فرصت‌های پیشبرد این مذاکرات در آینده باید بگویم که معتقدم این فرصت‌ها وجود دارد و لازم است که به هیچ عنوان این مساله را فراموش نکنید.

وی در ادامه افزود: در خبرها می‌خواندم بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل اعلام آمادگی کرده تا وارد مذاکرات نامحدود بدون پیش شرط شود. ما باید منتظر بمانیم و ببنیم چه اتفاقی خواهد افتاد. امیدوارم که راهی برای پیشبرد این مذاکرات به وجود آید.

واشنگتن ترجیح می‌دهد مذاکرات مستقیمی میان فلسطینی‌ها و رژیم صهیونیستی برای دستیابی به راهکار تشکیل دو کشور انجام شود اما در عین حال با اقدامات فلسطینی‌ها در سازمان ملل برای دستیابی به یک اعتبار بین‌المللی مخالف است.

نتانیاهو روز سه شنبه اعلام کرد که آماده آغاز مذاکرات صلح مستقیم با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بدون هیچ پیش شرطی است.

انتهای پیام

کد N944108