طرح‌های «امین» و «مبین» ستاد اقامه نماز چیست؟

نماز,ستاد اقامه نماز

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد اقامه نماز درباره اجرای دو طرح «امین» و «مبین» در ستاد اقامه نماز توضیح داد.

سیدعلی منیری در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد:‌ طرح امین مخفف «انجمن مردمی یاوران نماز» و طرح مبین مخفف « مدیریت برنامه‌های یاوران نماز» است.

وی با بیان این‌که «طرح مبین با مشارکت ستاد اقامه نماز و وزارت آموزش و پرورش در حال اجراست» اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح این است که مدیران مدارس در خصوص وضعیت اقامه نماز مهارت‌های لازم را فرا بگیرند و هدف ما ارتقای مهارت‌های مدیران مدارس در خصوص شیوه مدیریت اقامه نماز در مدارس است.

وی گفت: آنچه که در مدارس حال حاضر انجام می‌شود بحث برگزاری نمازهای جماعت است که خوشبختانه مدارس بسیار زیادی هم به این امر اهتمام می‌ورزند اما باید بدانیم که فرق است بین برگزاری نماز و اقامه نماز. این دو، موضوعات جداگانه‌ای هستند که باید برای اقامه نماز برنامه ریزی‌های لازم صورت بگیرد تا مدیران شیوه مدیریت اقامه نماز را در مدارس فرابگیرند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد اقامه نماز ادامه داد: چهار هزار مدرسه مجری اجرای طرح مبین هستند که این طرح در 4 استان برگزار می‌شود و تاکنون این طرح در سه استان تهران، آذربایجان شرقی و خراسان رضوی برگزار شده است.

منیری گفت:‌ تاکنون مدیران 17 استان آموزش دیده‌اند و مدیران 14 استان دیگر هم پس از اینکه سال تحصیلی جدید آغاز شد در این طرح شرکت می‌کنند. طرح مبین در مهر و آبان در جمکران با حضور مدیران برگزار می‌شود. مدارسی نیز که در این طرح شرکت می‌کنند مقطع متوسطه اولیه، تیزهوشان، مدارس شبانه و نمونه دولتی هستند.

وی در ادامه با اشاره به طرح ملی امین اظهار کرد: طرح ملی امین یکی دیگر از طرح‌های ستاد اقامه نماز است و کاری که در این طرح انجام می‌شود این است که دوستان ما در شهرستان‌ها به عنوان همیاران و داوطلبان ستاد اقامه نماز به عنوان ترویج فرهنگ نماز در سطح شهرهای کل کشور فعالیت می‌کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد اقامه نماز خاطرنشان کرد: در این طرح امسال 5 هزار نیروی مردمی را سازمان‌دهی کرده‌ایم که در هر شهرستان 4 خواهر و 4 برادر داوطلب می‌شوند که به اجرای طرح ملی امین بپردازند. آن‌ها پس از اینکه کار خود را در این طرح آغاز کردند مهارت‌های لازم را در خصوص نمازشناسی و شیوه دعوت مردم به نماز فرا می‌گیرند.

انتهای پیام

کد N943965