سخنگوی رزمایش خبر داد

عملیات 65 خلبان بسیجی در رزمایش اقتدار ثارالله

سپاه پاسداران,سپاه,رزمايش

سخنگوی رزمایش اقتدار ثارالله، گفت: در رزمایش اقتدار ثارالله، 10 فروند جایروپلن، 20 فروند پاراموتور، یک فروند کایت موتوردار، یک فروند بالگرد ام آی 17 عملیات راپل، پاور تاکسی، هلی برن، بال ریزی، تازش هوایی را انجام می‌دهند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار سرتیپ دوم پاسدار ناصر شعبانی معاون عملیات قرارگاه ثارالله (ع) تهران و سخنگوی رزمایش اقتدار ثارالله در رابطه با اهداف این رزمایش گفت: این رزمایش امنیتی توسط یگان‌های قرارگاه ثارالله متشکل از 230 گردان از گردان‌های امام علی (ع)، امام حسین (ع)، عاشورا، الزهرا (س) و به خصوص بیت المقدس برگزار می‌شود.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در سفر به مشهد مقدس مبنی بر وجود امنیت بی‌نظیر در کشور گفت: ما برای اینکه مردم عزیزمان در یک آرامش روانی از قابلیت‌های بسیج مطلع شوند، رزمایشی با هدف حفظ انسجام نیروهای بسیج برگزار می‌کنیم.

معاون عملیات قرارگاه ثارالله تهران در ادامه گفت: واحدهای مردم پایه مفهومش این است که آنها باید در کنار شغل و کاری که دارند، در یک شرایط خاص در مدت دو ساعت به واحدهای اصلی برسند و تجهیز و ساماندهی شوند و برای عملیاتی که برایشان پیش بینی شده است آماده شوند.

سخنگوی رزمایش اقتدار ثارالله با اشاره به برگزاری این رزمایش در روزهای یازدهم و دوازدهم شهریور در بوستان ولایت، افزود: روز اول رزمایش قریب به 50 هزار خواهر و برادر بسیجی آموزش دیده می‌آیند و آماده می‌شوند که فردا صبح در موقعیتی که برایشان پیش‌بینی شده است آرایش پیدا کنند و فرماندهی کل سپاه و مهمانان دیگر از آنها سان و رژه می‌بینند.

سردار شعبانی در رابطه با پیام این رزمایش به دشمنان انقلاب اسلامی، گفت: امروز ایران اسلامی از با ثبات‌ترین کشورهای منطقه است، تهدیدات دشمن همیشه وجود دارد و آنها دست از دشمنی با ملت ایران بر نمی دارند. شکل تهدید عوض می‌شود و ما باید این آمادگی را داشته باشیم که با آن مقابله کنیم.

معاون عملیات قرارگاه ثارالله (ع) تهران با اشاره به اینکه رزمایش نوعی عملیات تمرینی است که بر مبنای طرح‌های عملیاتی، دفاعی، امنیتی، امداد و نجات و حرکاتی که ما را نسبت به دشمن در وضعیت بالاتری قرار دهد، برقرار می‌شود، گفت: یکی از کارهایی که در این رزمایش به نمایش گذاشته می‌شود موضوع بسیج مردمی با ارتباطات چند لایه امن و نفوذ ناپذیر است. در واقع ما شبکه‌ای داریم که به صورت رادیویی- دیجیتالی و خطوط وی آی پی قابلیتی را از خود نشان می‌دهد. این ارتباط امن و مستمر می‌تواند شرایطی را داشته باشد که اگر ما در موقعیت‌های خاص نیروهای خود را فراخوان دادیم، آنها از آمادگی کامل برخوردار باشند.

وی ادامه داد: فراخوانی به معنای یک حرکت تاکتیکی بوده که تمام نیروهای مردم پایه ما از هر کار و کسبی و در هر مکانی که هستند سریعا خود را در پایگاه های مقاومت آماده کنند. در این وضعیت ما باید پیامی که به مردم می‌رسانیم از چشم و گوش دشمن مخفی باشد.

وی با بیان این اینکه امروز ایران مهد دیپلماسی شده است، افزود: امروز کشور در امر امنیت به یک بازدارندگی رسیده است که دیگران جرات تهدید ما را ندارد. شما مشاهده کردید که علی‌رغم همه تهدیدهایی که صورت گرفت ، 122 شخصیت جهانی برای اجلاس غیر متعهدها به کشور ما آمدند و به سلامت به شهرشان بازگشتند.

سخنگوی رزمایش اقتدار ثارالله با بیان اینکه تا آخر سال رزمایش‌های دیگری هم داریم، گفت که امنیت و ثبات جمهوری اسلامی پیام این رزمایش است.

سردار شعبانی در رابطه با نقش بسیج در تامین امنیت ملی ایران با توجه به جنگ‌های نیابتی در منطقه گفت: توان دفاعی هر کشوری مشخص است و توان نظامی ارتش و سپاه ما هم مشخص است، اما آن چیزی که برای دشمن مشخص نیست و نمی‌داند که اگر حماقت کرد چه اتفاقی می‌افتد توان مردم ما است که برای دشمنان بیم آفرین است و در آن سوی مرزها هم به مرحله ظهور رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: در این رزمایش برای اولین بار 3 هزار نفر از گردان‌های سایبری سپاه تهران که بعضاً از اعضای هیئت علمی هستند، شرکت می‌کنند و در یک فضای مجازی آمادگی دارند در این زمینه به سوالات مطرح شده پاسخ دهند و این قابلیت در کنار فضای واقعی و حقیقی در نوع خود کم نظیر است.

معاون عملیات قرارگاه ثارالله (ع) تهران در ادامه به تبلیغات و اطلاع رسانی برگزاری این رزمایش اشاره کرد و گفت: ما معتقدیم که امنیت پایدار یعنی امنیت مردمی. یعنی هرکس که در هرکجا است به عنوان یک ایرانی مسئولیت دارد بر امنیت و سرنوشتی که بر او است آگاه شود. یکی از کارهای ما در بحث آمادگی‌های مردم این است که از طریق ارتباطات نو، به آنان آموزش دهیم. آن هم در مورد نیازمندی‌هایی که مردم در مقابله با هر حرکت غیر منتظره می‌توانند داشته باشند.

وی ادامه داد: یکی از این سیستم‌های آموزشی موبایل است. این ارتباطات به طور رسمی از شبکه‌ای که شما می‌بینید موبایل است. دو شبکه دیگر هم است که از روز پنج شنبه که مردم همه مطلع می‌شوند.

وی در خصوص محدوده پیامک‌های ارسال شده در خصوص اطلاع رسانی رزمایش اظهار کرد: این پیامک‌ها برای همه مردم ارسال شده است و هدف از آن این است که هرکس که از این طریق با ما ارتباط برقرار کند ما متوجه می‌شویم که علاقمند است و ما از وی می‌خواهیم که به شبکه بیاید. اگر آمد در آینده پیام‌ها را تنها به همان افرادی که قابلیت و آمادگی برقراری ارتباط را دارند ارسال می‌کنیم.

سردار شعبانی درباره تجهیزاتی که در این رزمایش مورد استفاده قرار می گیرد نیز گفت: در این رزمایش 10 فروند جایروپلن، 20 فروند پاراموتور، یک فروند کایت موتور دار، یک فروند بالگرد ام آی 17 عملیات راپل، پاور تاکسی، هلی برن، بال ریزی، تازش هوایی را انجام می دهند. این‌ها از قابلیت‌های یگان بسیج ما است.

وی در پایان تاکید کرد: 65 خلبان این پرنده‌ها از بچه‌های بسیجی هستند که خودشان با پول خودشان آموزش دیدند و آمادگی دارند در این رزمایش شرکت کنند.

انتهای پیام

کد N943837