۰

نجفی: نذر کردم وزیر نشوم/ ریاست میراث فرهنگی به من تحمیل شد

  • ۱۸بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
محمدعلی نجفی

محمد علی نجفی گفت: برای خیلی ها عجیب بود و بعدا که آقای روحانی هم خبردار شدند خیلی تعجب کردند که هم من و هم خانمم نذر کرده بودیم که در مجلس رأی نیاورم.

وزیر آموزش و پرورش در دولت اصلاحات گفت و گویی با ماهنامه اندیشه پویا انجام داده و طی آن به ماجرای معرفی شدنش برای تصدیی وزارت آموزش و پرورش در دولت حسن روحانی و همچنین انتصابش به عنوان معاون میراث فرهنگی توضیح داده است. در این گفت و گو آمده است:

*خوشبختانه یا متاسفانه در آموزش و پرورش فضایی به نفع من ایجاد شد و بخشی از فرهنگیان به صورت خودجوش و جمعی با مدیریت گروه ها و نهادهای فرهنگی از آقای روحانی درخواست کردند من را به عنوان وزیر معرفی کند. نهایتا هم ایشان با اصرار زیاد من را خلع سلاح کردند و به رغم میل خودم قبول کردم.

* برای خیلی ها عجیب بود و بعدا که آقای روحانی هم خبردار شدند خیلی تعجب کردند که هم من و هم خانمم نذر کرده بودیم که در مجلس رأی نیاورم.

*اتفاقی که در مجلس افتاد و رأی نیاوردنم از نظر خودم بهترین اتفاق ممکن بود اما بلافاصله بعد از آن، آقای روحانی از طریق آقای جهانگیری دوباره با من تماس گرفتند و اصرار کردند که میراث فرهنگی را بپذیرم. راستش ریاست میراث فرهنگی کم و بیش به من تحمیل شد. آقای روحانی در صحبتی که با من کردند گفتند که دوست دارم شما حتما در کابینه باشید.

29213

 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.