نماینده ولی فقیه در کردستان:

اقتدار امروز ایران به برکت عمل به آیات قرآن است

قرآن کريم

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: اگر امروز جمهوری اسلامی ایران در دنیا به عنوان کشوری مقتدر شناخته می‌شود به برکت عمل به آیات قرآن کریم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کردستان، حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی‌شاهرودی، در مراسم اختتامیه سی‌امین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان اظهار کرد: غفلت مسلمانان از دستورات و آموزه‌های دینی باعث هموار شدن مسیر برای ضربه دشمنان می‌شود.

وی افزود: پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت در خصوص تفسیر و جایگاه قرآن نکات ارزشمندی را بیان کردند تا مسلمانان به آنها مراجعه کنند و در زندگی خود به کار گیرند.

نماینده ولی فقیه در کردستان عنوان کرد: انسان‌ها علاقه وافری به هر چیزی در هر زمینه‌ای داشته باشند در آن عرصه موفقیت بیشتری کسب خواهند کرد.

وی بیان کرد: افرادی که به فراگیری قرآن و حدیث علاقمندند با دیگران قابل قیاس نیستند، چرا که این شوق و اشتیاق آنها برای کسب مهارت در مسائل دینی مانع از انحراف آن‌ها می‌شود.

حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: دشمنان دین مبین اسلام همواره برای ضربه زدن به مسلمانان به دنبال غفلت آن‌ها از حوزه‌های مختلف اعم از اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و دینی و مذهبی هستند.

وی با اشاره به این‌که «قرآن یاد خداوند را در دل انسان زنده می‌کند» عنوان کرد: انس با قرآن به هر طریقی مقدمه‌ای برای درک و فهم آیات نورانی کلام الهی است.

وی بیان کرد: در طول تاریخ افراد پرورش یافته در مکتب قرآن همواره موفق‌تر و ماندگارتر از دیگران بوده‌اند که در این راستا ما نیز باید در راستای حفظ و تقویت فرهنگ قرآنی بیش از پیش تلاش کنیم.

وی یادآور شد: تا زمانی که دشمن را دشمن تلقی کنیم و دست دوستی به سوی آن‌ها دراز نکنیم، پیروز و سربلند میدان خواهیم بود.

انتهای پیام

کد N943647