نصرالله در دیدار با امیر عبدالهیان:

مقاومت بهترین شرایط توانمندی در مقابل هرگونه تهدید را دارد

سیاسی

سید حسن نصرالله با تبریک توافق هسته‌ای گفت:نقش مخرب رژیم صهیونیستی در شرایط کنونی منطقه، تمرکز بر سیاست تجاوز و توسعه طلبی است و مقاومت بهترین شرایط توانمندی در مقابل هرگونه تهدید علیه لبنان را دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری صداوسیما، امیر عبداللهیان معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان دیدار و درخصوص آخرین تحولات منطقه رایزنی کرد.

سید حسن نصرالله در این دیدار با تبریک مجدد توافق هسته‌ای و تثبیت دستاورد جمهوری اسلامی ایران در حفظ و توسعه دانش هسته‌ای گفت: نقش مخرب رژیم صهیونیستی در شرایط کنونی منطقه، تمرکز بر سیاست تجاوز و توسعه طلبی است و مقاومت بهترین شرایط توانمندی در مقابل هرگونه تهدید علیه لبنان را دارد.

دبیر کل حزب الله لبنان همچنین نقش تهران را در کمک به امنیت منطقه و مبارزه با تروریسم و افراط گرایی بسیار مهم دانست و بر ضرورت همراهی کشورهای منطقه برای کمک به امنیت و ثبات منطقه و مبارزه با تروریسم تکفیری تاکید کرد.

در این دیدار حسین امیرعبداللهیان اظهار داشت: ایران همواره از امنیت و ثبات لبنان و منطقه حمایت می کند و بر وحدت ملی در لبنان تاکید دارد.

وی گفت: ما از گفتگوی لبنانی ها حمایت می کنیم و معتقدیم دخالت خارجی سبب تشدید مشکلات در منطقه است.

معاون وزیرامورخارجه تاکید کرد: همه کشورهای منطقه باید در مقابل توطئه رژیم صهیونیستی هوشیار باشند و کشورهای اسلامی نباید با بی بصیرتی در آتش جنگ، تروریسم و افراط گرایی بسوزند.