سردار تولایی:

باید راه نفوذ عوامل غربگرا در نظام را سد کنیم/ ضرورت حفظ وحدت

سیاسی

معاون راهبردی سپاه گفت: اقدامی که با مشارکت دستگاه‌های اطلاعاتی باید صورت گیرد مقابله با جنگ اطلاعاتی است که دشمن در دست اجرا دارد و باید با این کار رخته نفوذ عوامل غربگرا در نظام را سد کنیم.

به گزارش خبرگزای مهر، سردار محمد تولایی معاون راهبردی سپاه پاسداران در برنامه رویداد «رادیو گفتگو» ضمن قدردانی از تلاش مجاهدانه هیئت مذاکره کننده هسته ای کشورمان گفت: مقام معظم رهبری در خطبه های نماز عید فطر و سخنرانی های بعد از آن اشاره داشتند که دشمن به خیال خود قصد داشت از این مذاکرات وسیله ای برای نفوذ به داخل کشور ایجاد کند.

تولایی ادامه داد: ایشان فرمودند ما این راه را بسته ایم و بطور قاطع اجازه نخواهیم داد نفوذ اقتصادی، فرهنگی و سیاسی از سوی دشمن ایجاد شود.

وی افزود: ایشان همچنین فرمودند اجازه نخواهیم داد این ها در منطقه نفوذ خود را توسعه دهند و حقوق ملت های مستضعف را پایمال کنند.

معاون راهبردی سپاه پاسداران محتوای برجام را مهم برشمرد و گفت: مهم تر از آن چیزی است که بعد از برجام و در دوران پساتحریم باید دنبال کرد.

وی برجام را نقطه عطف در فرایند حل و فصل هسته ای برشمرد و افزود: نقطه مهم تر نشان از اقدام خبیثانه نظام سلطه برای مقابله با انقلاب اسلامی است که در حال اجرا است که نکاتی از آن در موضع گیری مسئولان غربی مشاهده می شود.

تولایی ادامه داد: غربی ها قصد دارند توافق برجام را برای یک تغییر در رژیم ایجاد کنند که قاعدتا وظیفه ما و همه دلسوزان انقلاب این است که مسئله اصلی منافع و امنیت ملی را در راستای این توطئه بشناسیم و برای آن طرح و نقشه مناسب ارائه دهیم.

وی مهمترین مسئله را حفظ وحدت و یکپارچگی ملت و دستگاه های حاکمیتی خاصه دولت دانست و گفت: باید در استحکام ساخت درونی نظام تلاش کنیم؛ چون هرچه اقتدار نظام بیشتر باشد توطئه ها بیشتر خنثی خواهد شد.

تولایی در این راستا به تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: نظام سلطه در حوزه فرهنگی قصد دارد به خیال خود در دوران پسا تحریم نیاتی را دنبال کند و در اینباره همه دستگاه های فرهنگی مسئولیت دارند و سپاه و بسیج تلاش می کنند این اهداف عملی شود.

معاون راهبردی سپاه پاسداران همچنین با اشاره به رزمایش ثارالله تصریح کرد: بدین وسیله اراده خود را برای توسعه توان رسمی تا حدی که به بازدارندگی موثر برسیم، نشان داده ایم و تا پایان سال ادامه خواهیم داد.

سردار تولایی گفت: اقدام دیگر که با مشارکت دستگاه های اطلاعاتی باید صورت گیرد مقابله با جنگ اطلاعاتی است که دشمن در دست اجرا دارد و باید با این کار رخته نفوذ عوامل غربگرا در نظام را سد کنیم.

وی تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری و ریاست جمهور اشاره کرده اند، ما باید از قیام حق طلبانه ملت های مستضعف در مقابل تهاجم غرب و صهیونیسم بین الملل حمایت کامل کنیم و نقشه راه فعالیت های پسا تحریم را طراحی و اجرایی خواهیم ساخت.