اظهارات جنگ‌طلبانه وزیر دفاع آمریکا علیه ایران

سیاسی

وزیر دفاع آمریکا در اظهاراتی خصمانه علیه ایران گفت که چه با توافق هسته‌ای و چه بدون آن، گزینه نظامی آمریکا علیه تهران هم‌چنان باقی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و به نوشته روزنامه واشنگتن تایمز، اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا بامداد سه‌شنبه در همایش سالانه لژیون نظامیان آمریکایی در شهر بالتیمور تاکید کرد که وی برای این که اطمینان یابد ایران تهدیدی نظامی علیه آمریکا نیست، هم‌چنان تلاش خواهد کرد.

او در ادامه این سخنرانی متعهد شد که از دوستان واشنگتن در منطقه از جمله رژیم صهیونیستی محافظت خواهد کرد.

وزیر جنگ آمریکا در ادامه اظهارات خصمانه خود علیه ایران که بیش‌تر مصرف داخلی دارد تأکید کرد: اگر چه توافق هسته‌ای محدودیت‌هایی را بر ایران اعمال می‌کند اما هیچ محدودیتی درباره گزینه نظامی ما ایجاد نمی‌کند. گزینه نظامی ما واقعی بوده و واقعی باقی خواهد ماند.

وی توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 را که 14 ژوییه 2015 (23 تیر) در وین حاصل شد خوب توصیف کرد.

به نوشته واشنگتن تایمز،‌ وی در حالی این اظهارات را بیان کرده است که تاکنون 33 سناتور دموکرات از توافق هسته‌ای حمایت کرده‌اند. اما این توافق در میان جمهوری‌خواهان با مخالفت بیش‌تری مواجه شده است.

بر اساس قانون نظارت کنگره بر توافق هسته‌ای، قانون‌گذاران قرار است اواسط ماه سپتامبر درباره این توافق رأی‌گیری کنند.

به گزارش ایسنا، این در حالی است که حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران چندی پیش با اشاره به توافق هسته‌ای گفت که جهان در برابر ایستادگی و عظمت ملت ایران در وین سر تعظیم فرود آورد و به دلیل وحدت ملت و هدایت رهبری مابقی مسیر را نیز به خوبی ادامه خواهیم داد. هرچند طرف مقابل در سرزمین خود مشکلات فراوانی دارد که وجود این مشکلات موجب شده در بیان حرف‌ها دچار لغزش و خطاهای نابجا شود.

وی در ادامه گفت که آمریکا باید در اتاق سیاسی‌اش خانه تکانی کند.

انتهای پیام

کد N943441