مسئول سازمان بسیج دانشجویی:

می‌توانستیم کمی به آمریکا اعتماد کنیم، اگر...

سازمان بسيج مستضعفين,آمريكا,امام خميني ره ,بسيج دانشجويي,توافق جامع هسته‌اي,مذاكرات هسته‌اي

مسئول سازمان بسیج دانشجویی گفت: ما مشکلی با اصل توافق هسته‌ای نداریم و از برداشته شدن تحریم ها استقبال می کنیم اما تجربه نشان داده است که آمریکا در یک جایگاه برابر، حاضر به امتیاز دهی مقابل نیست.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، داوود گودرزی در مراسم رونمایی از سنگ یاد بود صد لقب امام خمینی به آمریکا اظهار کرد: ما به این بهانه اینجا جمع شده‌ایم که پس از ۳۶ سال پیروزی، پیامی را به دنیا منتشر کنیم و چند نکته را خاطرنشان کنیم. پیام اول این است که آمریکا همچنان دشمن شماره یک ایران است؛ چرا که هنوز ما جنایات ۶۰ ساله آمریکا در قبال مردم ایران را فراموش نکرده‌ایم و این خاطره‌ها از ذهن‌های مردم ایران پاک نخواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: کودتای علیه دولت مصدق آغاز جنایت‌های این کشور بود. همچنین از قبل و بعد انقلاب نیز علیه ملت ایران جنایات زیادی انجام دادند. در هشت سال جنگ تحمیلی از هر گونه حمایتی از عراق دریغ نکردند. تحمیل ۱۷ هزار شهید ترور به مردم کشور و به شهادت رساندن هزاران نخبه و دانشمند از جمله جنایت این کشور خبیث بود.

این فعال سیاسی با بیان اینکه همه این جنایات از خوی استکباری آمریکا نشئت می‌گیرد، گفت: این دشمنی‌ها به راحتی پاک شدنی نیست چرا که همچنان ملت ایران آمریکا را دشمن اصلی می‌دانند. چه توافق هسته‌ای بشود یا نه، چه شعار‌ها از روی دیوار لانه جاسوسی پاک شود چه نشود چه ما با کشورهای غربی توافق کنیم یا نکنیم، ملت مقتدر ایران قصد سازش با آمریکا را ندارد.

وی با بیان اینکه ما در عرف دیپلماتیک با کشورهای دنیا در تعامل هستیم، گفت: 12 سال با گروه ۱+۵ مذاکره کردیم؛ پس مشخص است که اهل تعاملیم. از جنگ استقبال نمی‌کنیم ولی این طور نیست که دشمن تصور کند با توافق هسته‌ای ملت ما سر سازش با آمریکا را دارد.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی تصریح کرد: برخی در داخل سال‌ها از مذاکرات دم می‌زدند و معتقد بودند اگر با آمریکا مذاکره کنیم مشکلاتمان حل می‌شود. سال‌ها ما را متهم می‌کردند که توهم دشمنی داریم. بیایند امروز بگویند بعد از دو سال مذاکره چه نتیجه‌ای گرفته‌اند؟ این دو سالی که گذشت نشان داد که آمریکا به دلیل خوی استکباری، سردمداری و خالی بودن میز اوباما اجازه نداد که به ایران امتیازاتی را بدهند.

گودرزی با تاکید بر قابل اعتماد نبودن دولت آمریکا یادآور شد: آمریکا در زبان می‌گوید تحریم‌ها را برمی دارد ولی در عمل به راحتی حاضر نیست خوی استکباری‌اش را کنار بگذارد و به ما به صورت برابر امتیاز بدهد. ملت ایران پای مذاکرات ظالمانه نمی‌رود البته اتفاقا بحث هسته‌ای امتحان خوبی بود که اگر آمریکا از این امتحان بزرگ سربلند بیرون می‌آمد می‌توانستیم به او کمی اعتماد کنیم ولی خوی استکباری و دروغ گویی‌اش نگذاشت عملکرد مثبتی در کارنامه‌اش باقی بماند. برای ما هم موضوع برجام مهم است و هم اینکه حواسمان به سایر حرکات آمریکا در منطقه جمع است.

وی با بیان اینکه اجازه نمی‌دهیم آمریکا در فرهنگ ما نفوذ کند، گفت: ملت ایران مردم عزتمندی هستند و اجازه نمی‌دهیم که فرهنگ غلط آمریکایی در کشورمان راه پیدا کند. ما کاملا هوشمندانه عملکرد آمریکا را رصد می‌کنیم. از مسئولان مطالبه می‌کنیم و مجلس و دستگاه دیپلماسی باید حواسشان به نفوذ آمریکا جمع باشد.

وی تصریح کرد: ضمن اینکه خواهان توافق خوب و عزتمندانه در کشورمان هستیم اجازه استحاله فرهنگی و تغییر دینداری مردم را به آمریکا نمی‌دهیم. جنبش دانشجویی، نخبگان و بسیج دانشجویی برای این حربه‌ها برنامه‌هایی را در حال تدوین دارد و خواب برگشت آمریکا، خواب تعامل و سازش با غرب تعبیر نخواهد شد.

این فعال سیاسی با بیان اینکه استکبارستیزی از اصول اولیه انقلاب و ذات اسلام ناب است، گفت: استکبارستیزی حرف من درآوردی نیست. اگر کسی مسلمان است پس استکبارستیز است. نمی‌توانیم بخشی از اسلام را بپذیریم و بخشی دیگر را‌ رها کنیم. اسلام ناب دارای چارچوبی است که یکی از اصول آن استکبارستیزی و نفی نظام سلطه است. هر جا که مظلوم باشد ما هم حضور داریم و هر جا که زورگویان حق مستضعفین را بگیرند ما تا پای جان مقابلشان می‌ایستیم.

وی ادامه داد: برای اصول انقلاب اسلامی تا پای جان و مال می‌ایستیم این پیام ملت ایران است که به این بهانه امروز از صد لقب امام به آمریکا از شیطان بزرگ گرفته تا سایر القابی که در فرمایشات ایشان نام برده شده است، در این مکان رونمایی می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، در این مراسم شعار هایی چون "مرگ بر آمریکا"،"مرگ بر انگلیس"،"سازشگری با شیطان، خیانت است به قرآن" و... سر داده شد و پرچم آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی به آتش کشیده شد.

انتهای پیام

کد N943179