کشته شدن 5 سرباز لیبیایی طی انفجاری در بنغازی/باز هم ورود اتباع خارجی به لیبی ممنوع شد

لیبی

پنج سرباز دولت طبرق در اثر انفجار بمبی در شهر بنغازی کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری دولت لیبی (وال)، میلود الزوی، سخنگوی نیروهای ویژه دولت طبرق مشهور به نیروهای "صاعقه" اعلام کرد دو تن از فرماندهان میدانی این کشور به نام‌های ابوبکر الفسی و ابراهیم جعوده در کنار سه سرباز دیگر در اثر انفجار بمبی در شهر بنغازی واقع در شرق این کشور کشته شدند.

الزوی افزود: این نیروها در حالی که تلاش می‌کردند به سمت محور بوعطنی، واقع در جنوب شرق بنغازی (در فاصله 1000 کیلومتری شرق طرابلس) پیشروی کنند با انفجار بمبی کشته شدند.

پیش از این حادثه، یک فرمانده میدانی دیگر نیز روز دوشنبه در اثر انفجار یک مین در بنغازی کشته شد.

همچنین روز یکشنبه چهار سرباز دولت طبرق در درگیری‌ با اعضای داعش در جنوب بنغازی کشته شدند.

شهر بنغازی از حدود یک سال قبل تاکنون شاهد درگیری‌های خونین میان گروه‌های تندروی مسلح از جمله داعش و گروه انصار الشریعه، نزدیک به القاعده از یک سو و نیروهای وابسته به دولت طبرق از سوی دیگر بوده است.

از سوی دیگر، دولت لیبی به بهانه ممانعت از ورود افراطی‌ها و شبه نظامیان برای پیوستن به داعش مانع از ورود برخی اتباع خارجی به این کشور شد.

به نقل از پایگاه خبری العربیه، طبق بیانیه ارتش لیبی، دولت با توسعه دایره ممنوعیت اعطای ویزا به اتباع کشورهای سودان، فلسطین، سوریه و بنگلادش، مانع از سفر اتباع یمنی، ایرانی و پاکستانی نیز به این کشور شد.

این در حالی است که دولت لیبی به ریاست عبدالله الثنی و نیروهای امنیتی این کشور تاکنون تنها توانسته‌اند این ممنوعیت را در فرودگاه‌های طبرق و الابرق و نیز گذرگاه زمینی خود با مصر اجرا کنند.

فرمانده ارتش لیبی نیز دستور اجرای این قانون مبنی بر منع سفر اتباع یمنی، ایرانی و پاکستانی به لیبی را به دلیل شرایط امنیتی موجود و حفظ امنیت و ثبات کشور امضا کرد.

طبق این قانون اتباع کشورهای بنگلادش و سودان همانگونه که در بیانیه‌های قبلی دولت لیبی نیز اعلام شد اجازه ورود به لیبی را ندارند.

انتهای پیام

کد N943066