کردستان عراق از احتمال حمله شیمیایی جدید داعش خبر داد

عراق,داعش

مسوولان اقلیم کردستان عراق با ابراز نگرانی از افزایش حملات شیمیایی داعش به مناطق کردنشین اعلام کردند احتمالا موشکی که داعش در حملات روز دوشنبه خود علیه پیشمرگ‌ها در شمال عراق استفاده کرده، حاوی مواد شیمیایی خطرناک بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، شورای امنیت اقلیم کردستان عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد کردستان مشکوک است موشکی که داعش علیه پیشمرگ‌ها در حملات دوشنبه گذشته در جبهه شمالی موصل شلیک کرده حاوی مواد شیمیایی خطرناک باشد.

در این بیانیه آمده است که حمله موشکی داعش دو روز قبل در جبهه شمالی موصل صورت گرفت و یکی از پیشمرگ‌ها در این حمله زخمی شد و تحت مداوا قرار گرفت.

همچنین شاهدان عینی اعلام کردند پس از حمله موشکی داعش دودهای زرد رنگی از محل حمله بلند شده بود.

آزمایشات بر روی نمونه‌های باقی مانده از محل حمله داعش استفاده این گروه تروریستی از گاز کلر را ثابت کرده و در حال حاضر تحقیقات درخصوص دو حادثه دیگر در جریان است.

در بیانیه سازمان امنیت اقلیم کردستان عراق آمده است که حمله 31 اوت از جمله تعداد حملات شیمیایی داعش است که طی ماه‌های اخیر افزایش یافته است.

شورای امنیت اقلیم کردستان عراق نسبت به افزایش حملات شیمیایی داعش ابراز نگرانی کرده و از «ائتلاف ضدداعش» خواست تا پیشمرگ‌ها را به تجهیزات نظامی برای از بین بردن این گروه تروریستی مجهز کند.

پیش از این نیز حمله شیمیایی داعش به پیشمرگ‌ها تایید شده بود. یک ژنرال آمریکایی اعلام کرد که آزمایش بر روی ترکش‌های خمپاره‌های شلیک شده از سوی داعش علیه نیروهای کرد در عراق، استفاده این گروه تروریستی از گاز خردل را ثابت می‌کند.

انتهای پیام

کد N943059