بحرین رکورددار "آدم ربایی دولتی" شد

بحرين

انجمن حقوق بشر بحرین اعلام کرد که افزایش بازداشت‌های غیرقانونی و آدم ربایی‌های دولتی در این کشور، بحرین را در ردیف 22 کشور رکورد دار جهان در این زمینه قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العهد، انجمن حقوق بشر بحرین به مناسبت روز جهانی مبارزه با آدم‌ربایی‌ها و بازداشت‌های غیرقانونی با اشاره به اینکه تیم سازمان ملل در خصوص مسائل آدم‌ربایی‌های اجباری در بحرین این کشور را در زمره 22 کشور جهان که به این جرم دست می‌زنند قرار داده است.

این سازمان اعلام کرد که دولت منامه توافقنامه بین‌المللی حمایت از اشخاص در برابر بازداشت غیر قانونی و آدم ربایی اجباری را امضا نکرده است و دلایل مقامات آل خلیفه برای این اقدام بی‌اعتبار بوده و بازداشت بدون مجوز شهروندان بحرینی و ربودن اجباری آن‌ها، جرم و خلاف قانون است.

یوسف ربیع، رئیس این انجمن با اشاره به عدم وجود محدوده زمانی هرچند کوتاه که بتواند توجیهی برای این بازداشت‌ها باشد، از مقامات بحرین خواست اطلاعات دقیقی از سرنوشت 24 شهروند بحرینی که پس از انفجار در منطقه کرانه بازداشت شدند به خانواده‌ها و نمایندگان قانونی آنان ارائه دهند.

انتهای پیام

کد N943014