سروده آیت‌الله صافی درباره رسیدگی بیشتر به محرومان

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی در توصیه به مسئولان گفت: مسئولیت‌ها امتحان الهی و بسیار زودگذر است، لحظه‌ای، از خدمت به مردم غفلت نکنید.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی در توصیه به مسئولان گفت: مسئولیت‌ها امتحان الهی و بسیار زودگذر است، لحظه‌ای، از خدمت به مردم غفلت نکنید.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار جمعی از مسئولان شهرستان گلپایگان با تشکّر از حضور مسئولان شهرستان گلپایگان و تقدیر از خدمات انجام شده در این شهرستان اظهار کرد: گلپایگان، شهری با سوابق بسیار عالی و پر از نقاط مثبت تاریخی است. حضور علمای بزرگ از گذشته‌ی دور در این خطّه تا علمای متأخر، همه و همه نشان از ولایتمداری و تعهّد و تدیّن مردم این منطقه دارد که باید خداوند متعال را به خاطر این نعمت بزرگ شاکر بود و قدر زندگی در این شهر ولایی را دانست.

وی در ادامه، با اشاره به اخلاق‌مدار بودن مردم این منطقه بیان کرد: از دیرباز تاکنون، مردم شریف این شهرستان، معروف و مشهور به اخلاق‌مداری بوده‌اند. علاقه به احکام اسلام و دستورات و معارف اهل البیت علیهم‌السلام و تعهّد و غیرت دینی، از ویژگی‌های مردم گلپایگان است که زبانزد عام و خاصّ است. باید همه مسئولان و مردم تلاش کنند این سابقه درخشان حفظ شود و روز به روز بر معنویّت و علاقه مردم منطقه به اسلام عزیز، بیشتر شود.

این مرجع تقلید در توصیه‌های خود به مسئولان تصریح کرد: مسئولیت‌ها امتحان الهی و بسیار زودگذر است. باید قدر فرصت خدمت به مردم را دانست و در جهت رضایت حضرت ولیّ‌عصر عجّل الله تعالی فرجه الشریف تلاش کرد. اول کسی که از خدمت به بندگان خدا و مردم مسلمان خوشحال می‌شوند وجود مبارک آن حضرت است. قدر این فرصت‌های زودگذر را بدانید و لحظه‌ای از خدمت به مردم و نفع‌رسانی به محرومان و ضعفا غفلت نکنید.

آیت‌الله صافی، با ابراز خرسندی از پیشرفت‌های اقتصادی و عمرانی در شهرستان گلپایگان، لزوم توجّه بیشتر مسئولان کشوری به این منطقه و بخصوص ضعفا و محرومین را خواستار شد و برای توفیقات بیشتر مسئولان این شهرستان دعا کرد.

این مرجع تقلید در پایان این دیدار، شعری درباره لزوم اهتمام بیشتر مسئولان به توسعه عدالت و رسیدگی به محرومان و ستمدیدگان قرائت کرد.

کاخ آن باشد که جز دادش پی و بنیاد نیست * کاخ آن نَبوَد که بنیادش بجز بیداد نیست

کاخ کسری جفت نام نیک بینی هنوز * این ز سقف آهنین و ز پایه پولاد نیست

کاخ چبوَد(۱) داد مظلومان بده بر تلّ خاک *چون که بنیادش نه بر داد است، جز بر باد نیست

این دوام دولت از فیض عدالت‌گستری است* ور نه در خشت و گل این اندازه استعداد نیست

هر کجا عدل است آنجا جای امن است و صلاح* و اندر آنجا مفسدین را فرصت افساد نیست

حقّ‌گذاری بر اساس دین و دانش محکم است* قاضی بی‌دین و دانش، پاسدار داد نیست

لغزش ایمان بود زاییده فقر و نیاز * ور نه هیچ آلوده‌دامن، دزد مادرزاد نیست

بر اساس این گزارش در این دیدار، امام جمعه گلپایگان، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، مدیریت حوزه علمیه، ریاست دادگستری، شهردار و رئیس شورای شهر، فرماندار، فرماندهان سپاه و نیروی انتظامی گلپایگان و جمع دیگری از مسئولین این شهرستان حضور داشتند و گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های جاری شهرستان توسط امام جمعه و فرماندار ارایه شد.

(۱) چه بود

انتهای پیام

کد N942919