مدیرکل زندان‌های استان تهران:

تکریم و حفظ حقوق مددجویان از وظایف مهم زندانبانی اسلامی است

مدیرکل زندان‌های استان تهران در شانزدهمین جلسه مدیران و مسئولان بهداشت و درمان زندان‌های استان تهران بر لزوم تکریم و حفظ حقوق مددجویان در زندان‌های استان تاکید کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سهراب سلیمانی مدیرکل زندان‌های استان تهران در جلسه مدیران زندان‌ها و مسئولان بهداشت و درمان با بررسی اقدامات درمانی و بهداشتی چهار ماهه نخست سال‌جاری، در ندامتگاه قزلحصار گفت: مددجو از بدو ورود که با حکم قضایی وارد ندامتگاه می‌شود دارای حقوقی است و ما زندانبانان نسبت به ادای این حق و حقوق تکلیف شرعی و قانونی داریم.

سلیمانی گفت: مددجو به‌عنوان شخص مستأصل جامعه که با انجام عمل منافی با شرع و قانون در زندان تحمل کیفر می‌کند نیازمند کمک‌های معنوی زندانبان است و ما باید در چارچوب قانون نسبت به مساعدت قضایی، رفاهی، اصلاحی و تربیتی انجام وظیفه کنیم.

مدیرکل زندان‌های استان تهران با ابراز رضایتمندی از واحد بهداشت درمان زندان‌های استان تهران در ارائه بهینه خدمات بهداشتی و درمانی گفت: اداره بهداشت و درمان در کنار واحدهای سلامت، قضایی، اشتغال و فرهنگی یکی از واحدهای تأثیرگذار در امر بازپروری روحی و روانی مددجویان به‌حساب می آید که سهم شایسته ای در بازگشت سعادتمندانه مددجویان به محیط خانواده و جامعه دارد.

وی گفت: استفاده از پزشکان متخصص در بخش ورودی ندامتگاه‌ها می‌تواند در شناسایی مددجویان بیمار، کنترل، شیوع و گسترش بیماری‌های پرخطر رفتاری تاثیر بسزایی داشته باشد.

در این جلسه عملکرد بهداشت و درمان زندان‌های استان تهران و تناسب عملکرد آنان نسبت به سال‌های گذشته ارزیابی شد و نقاط ضعف و قوت مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام

کد N942886