احضار ماهاتیر محمد به دلیل حضور در یک راهپیمایی ضددولتی

مالزي

پلیس مالزی از احضار ماهاتیر محمد در روزهای آتی برای بازجویی درباره حضور و سخنرانی اش در یک راهپیمایی ضددولتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، سخنگوی پلیس مالزی امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که پلیس این کشور، "ماهاتیر محمد" نخست وزیر پیشین این کشور را برای ارائه توضیحات درباره اتهامات علیه وی مبنی بر بیان اظهارات علیه نجیب رزاق نخست وزیر مالزی در یک راهپیمایی اخیرا ضددولتی در کوالامپور احضار می کند.

ماهاتیر محمد هنوز یکی از چهره های تاثیرگذار در مالزی است که دوبار به معترضان در یک راهپیمایی دو روزه سازماندهی شده توسط یک گروه ضد فساد و طرفدار دموکراسی پیوست. وی در این اعتراضات، بر قدرت حرکتهای مردمی برای واژگونی حکومت نجیب به دلیل رسوایی مالی اش تاکید کرده است.

سخنگوی پلیس مالزی اعلام کرد که ماهاتیر در سخنرانی اش در میان طرفداران این اعتراض ها چندین اتهام را بیان کرده است. ماهاتیر محمد در راهپیمایی در گفت وگو با رسانه ها نجیب را یک "رهبر مفسد" اعلام کرده و گفته است که بیشتر مردم وی را نمی خواهند.

این راهپیمایی ها در حالی برگزار می شود که مقامات این کشور این تظاهرات را غیرقانونی اعلام کرده اند.

سوفی یوسف دستیار ماهاتیر در گفت وگو با رویترز اعلام کرد که اکنون وی در مالزی نیست و انتظار می رود که هفته آینده به این کشور بازگردد. وی ادامه داد: تا آنجاییکه من اطلاع دارم احضارییه ای از سوی پلیس دریافت نشده است. ما از پلیس تبعیت می کنیم و هر کاری لازم باشد انجام می دهیم.

یک منبع نزدیک به دولت اعلام کرد که در طول 24 ساعت آینده انتظار می رود که دستگیری افراد شرکت کننده در راهپیمایی انجام گیرد.

انتهای پیام

کد N942882