در دیدار ظریف با رئیس جمهور الجزایر بررسی شد:

بررسی راهکارهای بازگشت ثبات و آرامش به یمن و سوریه

سیاسی

وزیر خارجه کشورمان در دیدار با رئیس جمهور الجزایر راهکارهای بازگشت ثبات و آرامش به یمن و سوریه را بررسی کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با عبدالعزیز بوتفلیقه رییس جمهور الجزایر گفت: ایران و الجزایر بر سر افزایش همکاری های راهبردی و برگزاری نشست های مقدماتی کمیته عالی مشترک دو کشور به توافق رسیدند.

ظریف افزود: در دیدار با بوتفلیقه روابط ایران و الجزایر و راه های توسعه آن در زمینه های مختلف بررسی شد. ما درباره برگزاری نشست های مقدماتی کمیته عالی مشترک نیز به توافق رسیدیم.

وی اظهار داشت: این دیدار فرصتی برای شنیدن دیدگاه های بوتفلیقه در خصوص مسایل مختلف از جمله مذاکرات هسته ای ایران بود.

وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد: ایران و الجزایر مواضع و دیدگاه های مشابهی درباره حق کشورهای در حال توسعه در خصوص استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای دارند.

ظریف از حمایت های همیشگی دولت و ملت الجزایر از برنامه صلح آمیز هسته ای ایران قدردانی کرد.

ظریف و بوتفلیقه در این دیدار تلاش های صورت گرفته را برای بازگشت ثبات و آرامش به منطقه عربی به خصوص در سوریه و یمن بررسی کردند.

ظریف گفت: ایران و الجزایر مواضع مشابهی در خصوص تحولات منطقه و بین المللی دارند و بر ضرورت راه حل سیاسی برای توقف درگیری ها و خونریزی ها در سوریه و یمن به دور از دخالت خارجی و بر اساس منافع مردم دو کشور تاکید دارند.

وی بابیان اینکه ایران نیز با دیدگاها و موضع حکیمانه الجزایر در قبال یمن و سوریه موافق است افزود: بوتفلیقه نیز بر ضرورت برداشتن گام های عملی برای حل بحران سوریه و یمن تاکید کرد.

وزیر امور خارجه ایران روز سه شنبه برای سفر کاری دو روزه در صدر هیئتی بلندپایه وارد الجزیره شد.