آیت‌الله یزدی در ضیافت شام خبرگان رهبری:

دولت از ارائه آمار و اطلاعات غیرواقعی پرهیز کند

سیاسی

رئیس مجلس خبرگان رهبری از دولت خواست در راستای خدمت‌رسانی به مردم، واقعیت‌ها به صورت صریح و بی‌پرده به اطلاع مردم برسد و از ذکر برخی آمار و اطلاعات غیرواقعی که پشتوانه علمی ندارد، پرهیز شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مجلس خبرگان رهبری، پس از جلسات صبح و عصر اجلاس هجدهم مجلس خبرگان، نمایندگان این مجلس در ضیافت شام آیت‌الله یزدی ریاست خبرگان رهبری شرکت کردند و پیرامون اهم مسائل داخلی و بین‌المللی بحث و تبادل‌نظر کردند.

در ابتدای این جلسه آیت‌الله یزدی با خیر مقدم به اعضای محلس خبرگان با اشاره به برنامه‌ها و طرح‌های دولت در هفته دولت از برخی گزارش‌ها که غالبا در همه دولت‌ها در ایام هفته دولت ارائه می‌شود انتقاد کرد و از دولت خواست در راستای خدمت‌رسانی به مردم واقعیت‌ها به صورت صریح و بی‌پرده به اطلاع مردم برسانند و از ذکر برخی آمار و اطلاعات غیرواقعی که پشتوانه علمی ندارد پرهیز کند.

پس از سخنرانی رئیس مجلس خبرگان، حجت‌الاسلام کعبی پیرامون مذاکرات و توافق هسته‌ای سخنانی ایراد کرد.

وی خواستار تشکیل یک کمیسیون ویژه برای بررسی توافق هسته‌ای از سوی اعضای مجلس خبرگان شد و مسائل کارشناسی شده این کمیسیون درباره مسئله هسته‌ای در قالب یک پیشنهاد و نتیجه‌گیری به عنوان نظر مجلس خبرگان، محضر مقام معظم رهبری و شورای عالی امنیت ملی ارائه شود.

حجت الاسلام حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان در سخنانی با اشاره با مشکلات کمبود آب در بخش کشاورزی و خانگی مردم استان خوزستان از انتقال بی‌رویه آب این استان به استان‌های دیگر انتقاد کرد.

وی افزود: استان خوزستان زمانی یک از پرآب‌ترین استان‌های کشور بود، اما امروز با طرح‌های بعضا غیرکارشناسی انتقال آب این استان به استان‌های دیگر مردم این استان چه در بخش کشاورزی و چه در بخش آب شرب مشکل جدی پیدا کرده‌اند، لذا از دولت و مسئولان محترم می‌خواهیم در اجرای پروژه‌های آبرسانی و منتقل کردن آب این استان به سایر استان‌ها به قوانین مصوب و طرح جامع آب کشور عمل نمایند.

خاطرنشان می‌شود در همین راستا نمایندگام مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، حضرات آقایان موسوی جزایری، شفیعی، کعبی، فلاحیان و احمدی شاهرودی در نامه‌ای به هیئت رئیسه این مجلس خواستار پیگیری مسئله آب کشاورزی خوزستان و اجرای طرح جامع آب کشور شدند.

حجت‌الاسلام دیرباز نیز ضمن حمایت از پیشنهاد حجت‌الاسلام کعبی درباره تشکیل کمیسیون ویژه مجلس خبرگان رهبری برای بررسی و اعلام نظر رسمی این مجلس پیرامون مسئله هسته‌ای در ادامه خواستار ارائه و اجرای طرح‌هایی برای تسهیل امر ازدواج جوانان شد.

حجت‌الاسلام حسن عالمی عضو مجلس خبرگان و نماینده ولی‌فقیه در وزارت جهاد کشاورزی از صنعت و استاندارد غذای حلال سخن گفت و پیشنهاد داد مجلس شورای اسلامی با ارائه یک طرح در راستای تقویت جایگاه فقه در عرصه صنعت تولید غذای حلال یک قانون تصویب نماید.

آیت‌الله حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه کشور با انتقاد از بروز مظاهر غیراسلامی و بدحجابی در سطح جامعه، ارائه راهکارهای علمی و اجرایی برای مبارزه جدی با مظاهر فساد و ناتوی فرهنگی دشمن را خواستار شد.

حجت‌الاسلام رئیسی نماینده مجلس خبرگان و دادستان کل کشور در سخنانی ابتدا از فعالیت‌های قوه قضائیه برای پیشگیری از وقوع جرم در کشور گزارشی اجمالی ارائه داد و در ادامه پیشنهاد داد اعضای مجلس خبرگان رهبری نظرات علمی و کارشناسی خود درباره مسئله هسته‌ای را با مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی مطرح نمایند.

آیت‌الله نعیم آبادی نیز از برخی تحرکات آگاهانه و ناآگاهانه تفرقه‌افکنانه درباره ایجاد اختلاف مذهبی مذهبی بین شیعیان و اهل سنت هشدار داد و از علمای سنی و شیعه خواست با تکیه بر فقه هر دو مذهب از بروز اختلافات جلوگیری کنند.