عملیاتهای پهپادی سری آمریکا برای تعقیب مقامات ارشد داعش در سوریه

آمريكا,داعش

نیروهای عملیات‌های ویژه وزارت دفاع و آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) عملیاتهای هوایی سری را برای تعقیب و جست‌وجوی مقامات ارشد داعش در سوریه آغاز کرده اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این کمپین جدا از کمپین ضد داعش تحت امر آمریکا در سوریه و عراق است. واشنگتن در راس کمپین هوایی چند ملیتی قرار دارد که از اوت سال 2014 میلادی مواضع داعش در غرب آسیا را مورد حملات هوایی قرار داده است.

مقامات آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود گفتند، برنامه کشتار سیا و نیروهای عملیات ویژه وزارت دفاع آمریکا که با استفاده از پهپادهای مسلح صورت می‌گیرد، قصد دارد، شبه نظامیان مظنون داعش را که گمان می‌رود جزء مقامات عالی رتبه و با ارزش این گروه تروریستی هستند، پیدا کرده و آن‌ها را نابود کند.

این در حالی است که مقامات سیا و نیروهای عملیات ویژه وزارت دفاع آمریکا هنوز در این باره اظهارنظری نکرده‌اند.

تمرکز این کمپین بر ماموران و سرکردگان گروه داعش معطوف است که به دنبال توسعه شبکه داعش فراتر از مرزهای سوریه هستند. به گفته منابع آگاه، تاکنون این کمپین سری تنها تعداد اندکی از 2500 حمله هوایی را که طی سال گذشته میلادی توسط نیروی هوایی آمریکا علیه مواضع داعش صورت گرفته گزارش داده‌اند. اما مقامات معتقدند کمپین سیا- نیروی عملیات ویژه وزارت دفاع آمریکا یک مدل همکاری است که می‌توان در درگیری‌های آتی از آن‌ها استفاده کرد.

انتهای پیام

کد N942655